کار در کانادا و اقتصاد

تعداد زیادی از افراد متخصص از آمریکا به کانادا هجوم آورده اند

Published

on

Spread the love

در تحقیقی که اخیراً توسط مرکز امنیت و تکنولوژی نوظهور منتشر شده مشخص شد، در طول دو سال گذشته افراد متخصص آمریکایی که در خارج از آمریکا متولد شده ‌اند، بیشترین میزان درخواست اقامت دایم کانادا را به خود اختصاص داده‌ اند، و در واقع کانادا به قطب جدید جذب استعدادهای آمریکایی تبدیل شده است.


این اطلاعات از گزارش سال 2019 سیستم اکسپرس انتری به دست آمده است. بر اساس این گزارش، تعداد شهروندان و دارندگان گرین کارت آمریکا، که از طریق سیستم اکسپرس انتری اقامت دایم کانادا را دریافت کرده اند، 75 درصد افزایش یافته است.
زکری آرنولد، نویسنده این تحقیق می گوید، علت این افزایش را می توان در دو عامل جستجو کرد. اول ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا و سیاست‌های خصمانه ی مهاجرتی اش،
که به یک عامل بازدارنده برای کارگران ماهر تبدیل شده و باعث شد افراد زیادی خواهان اقامت دایم و زندگی در کانادا شوند. و دیگری سیاست مهاجرتی کانادا برای جذب استعداد‌های مختلف از سراسر جهان و امتیاز بالایی که افراد متخصص آمریکایی در سیستم امتیازدهی برنامه ی مهاجرتی اکسپرس انتری کانادا کسب می کنند.
وی در ادامه می نویسد، در بین سال های 2017 و 2019 در حدود 26 هزار نفر از افراد ساکن آمریکا برای اقامت دائم کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری درخواست داده بودند، که بیش از 20 هزار نفر از آنها در خارج از آمریکا متولد شده اند.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!