Connect with us

املاک در کانادا

Dan Fumano: چرا کاهش ارزش ارزیابی املاک به معنای پایین آمدن مالیات بر املاک نیست

Published

on


یک عقیده وجود دارد که، در حالی که ارزش ارزیابی املاک در حال سقوط است، بیشتر صاحبان خانه در ونکوور، می توانند انتظار داشته باشند که امسال مالیات املاک آنها همچنان بالا رود.


هر ساله، چه ارزش زمین بالا یا پایین برود، کارشناسان شاغل در این زمینه می گویند، همان سردرگمی در مورد رابطه بین ارزیابی املاک و مالیات ادامه دارد.
و امسال، سردرگمی ممکن است بسیار گسترده باشد. دلیل این امر این است که در حالی که در ارزیابی سال گذشته، شاهد کاهش در انتهای بالای بازار مسکن ونکوور بودیم، سال 2020 پنجمین بار در B.C از زمان آغاز ارزیابی ها در سال 1974 است، که پس از 20 سال، ارزشهای ارزیابی شده ی استان با افت کلی روبرو بودند. (ارزش کلی ارزیابی B.C در سال های 2000 ، 1999 ، 1987 و 1983 کاهش یافته است).
Tina Ireland سخنگوی B.C. Assessment می گوید: ما همه ساله سعی می کنیم این موضوع را توضیح دهیم و فکر می کنم امسال ممکن است این موضوع بیشتر به نظر برسد، زیرا آنچه اتفاق می افتد، به ویژه در Lower Mainland این است که، بسیاری از صاحبان املاک اعلامیه ی ارزیابی خود را دریافت می کنند و آنها خواهند گفت، ارزیابی من 10 درصد کاهش یافت، این عالی است، مالیات املاک من 10 درصد کاهش
می یابد، ولی این طور نیست.
دلیل اینکه لزوماً کاهش مالیات بر املاک با ارزیابی ها کاهش نمی یابد این است که، بدون توجه به اتفاقاتی که برای ارزش املاک و مستغلات محلی رخ می دهد، هر شهرداری باید برای تأمین اعتبار عملیاتی خود، درآمد کافی را بدست آورد.
در ونکوور، بودجه ی عملیاتی 1.6 میلیارد دلاری امسال، ماه گذشته توسط شورا تصویب شد و مالیات بر دارایی تاکنون بزرگترین منبع درآمد برای شهرداری بوده است. (حدود نیمی
از صورتحساب مالیات بر دارایی شما به شهرداری می رود، در حالی که بقیه ی آن، بودجه ی خدمات منطقه ای و استانی را تأمین می کند.)
بودجه ی سال 2020 ونکوور، شامل 7 درصد افزایش مالیات بر املاک است، که بیش از دو برابر افزایش متوسط ​​سالانه در طی 10 سال گذشته می باشد.
بنابراین حتی اگر ارزش ارزیابی ملک شما نسبت به سال گذشته صدها هزار دلار کاهش یافته باشد، مهم این است که چگونه نسبت به سایر املاک در شهرداری تغییر کرده باشد. به عنوان مثال، یک detached house معمولی در ونکوور امسال شاهد کاهش 11 درصدی بود، در حالی که یک آپارتمان معمولی به میزان 7 درصد کاهش پیدا کرد.
اگر ارزش خانه ی شما بیشتر از سایر دارایی های موجود در حوزه کاهش یابد، می توانید افزایش مالیات بر دارایی کمتری را انتظار داشته باشید. اما اگر املاک شما ارزش خود را بیش از سایرین نگه داشته است، می توانید انتظار داشته باشید که امسال مالیاتی حتی بزرگتر از سال قبل بپردازید.
Paul Sullivan، مدیر شرکت مشاوره ی مالیات بر دارایی Burgess ، Cawley ، Sullivan و همکاران می گوید، با توجه به اینکه ارزش عمارت های چند میلیون دلاری ونکوور، سریعتر از سایر املاک کاهش می یابد، این بدان معنی است که آپارتمان های ارزان قیمت شهر، باید انتظار افزایش مالیات نسبتاً بیشتری را در سال جاری داشته باشند. آنچه اتفاق می افتد تغییر بار مالیاتی به دارایی های سطح پایین است.
در ماه آوریل ، شورای شهر ونکوور افزایش مالیات نهایی را برای سال تعیین می کند و توزیع مالیات بین املاک مسکونی و تجاری را تصویب می کند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!