تفریحات و سفر

نکاتی که به شما کمک می کنند ماشین دست دومی را که دوست دارید، درست بخرید

منتشر شده

در

با برخورداری از حداکثر سرعت 490 کیلومتر در ساعت، نسخه ی جدید Bugatti Chiron ، اکنون سریع ترین خودروی تولید شده در جهان است.
قیمت آن از 2980000 دلار شروع می شود. لامبورگینی نیز به تازگی هیبرید 819 اسب بخاری جدید خود را راه اندازی کرده است، که در حال حاضر با قیمت 3.6 میلیون دلار به فروش می رسد.
مطمئناً جدیدترین و به روزترین اتومبیل ها حس بسیار خوبی را ایجاد می کنند. اتومبیل های جدید ضمانت های کامل و نرخ مناسب برای وام ارائه می دهند، تا پرداخت ماهیانه به کمترین حد برسد، آنها بهترین تکنولوژی و ایمنی را در اختیار شما قرار می دهند. همچنین می توانید به جای اینکه مجبور شوید یک ماشین بنفش رنگ با تودوزی بژ را بخرید، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

با این حال، برای اکثر مردم و مطمئناً بیشتر کانادایی ها، خرید یک ماشین با برند جدید استثناً است نه یک قاعده.
به مراتب بهتر است که به شخص دیگری اجازه دهید استهلاک اولیه را بگیرد و به دنبال چیزی باشید که کیلومتر شمارش چند مایل کار کرده باشد.

در این مقاله به چند نکته ی سریع که برای خرید یک ماشین خوب و دست دوم به کارتان می آید، اشاره می کنیم.

صحبت با مالک:
بیایید فرض کنیم که شما اتومبیل را از یک شخص می خرید. در این کار البته خطراتی وجود دارد، اما خرید اتومبیل از یک شخص، فرصت هایی را ایجاد می کند.
سئوالات قدیمی مانند «چرا شما آن را می فروشید؟» و یا «چه مدت آن را داشته اید؟» بسیار ارزشمند هستند. در اصل، شما اینجا نقش یک کارآگاه را دارید که با مظنون مصاحبه می کنید.
اگر فروشنده لیست تمام کارهایی را که تاکنون برای ماشین انجام شده نگه داشته، این احتمالاً نشانه ی خوبی است. شواهد را ببینید. هر خودرویی که خوب مورد مراقبت قرار گرفته باشد، مدارکی برای انجام کارها دارد. یک نکته ی خاص که می توانم به شما پیشنهاد کنم این است که نمایندگی های BMW می توانند بعضی اوقات تاریخچه خدماتی که بر روی خودرو انجام گرفته را، از روی کلید آن بیرون بیاورند. در غیر این صورت، هرچه می توانید
از فروشنده اسناد و مدارک درخواست کنید.

موارد مربوط به امنیت خود را بشناسید:
فروشندگان بی وجدان خودروهای دست دوم از مدت ها پیش وجود داشته اند. قوانینی برای محافظت از شما در مورد خودروهای دست دوم موجود در پارکینگ های فروشندگان اتومبیل وجود دارد.
برای لیست کامل آنچه از شما محافظت می کند، به وب سایت اداره ی فروش وسایل نقلیه ی موتوری (mvsabc.com) مراجعه کنید. اما به طور خلاصه، فروشنده به طور قانونی وظیفه دارد هر گونه تصادف با خسارت بیش از 2000 دلار را افشا کند.
این ایده ی خوبی است که از فروشنده بخواهید هرگونه اسناد و مدارکی که در مورد خودرو در اختیار دارد، از جمله نسخه ای از سابقه تصادف ICBC را در اختیار شما قرار دهد.

به هیچ کس اعتماد نکنید :
مشکوک بودن دشوار خواهد بود، به خصوص اگر رابطه ی خوبی با فروشنده داشته باشید. با این حال، حتی بهترین افراد نیز اشتباه می کنند، و فروشنده ممکن است متوجه نباشد که سر و صدایی که هر چند وقت یک بار از زیر کاپوت به گوش می رسد، یک مشکل جدی است.
بنابراین، ضرورت انجام بازرسی توسط شخص ثالث وجود دارد. بهتر است یک مکانیک ماهر نگاهی به اتومبیل بیاندازد، با صرف هزینه ای اندک، شما می توانید مطمئن شوید یک اتومبیل بدون مشکل خریداری می کنید.
اگر خودرو مدل نسبتا جدیدی است، ارزش این را دارد که این بازرسی را در نمایندگی هایی همان برند انجام دهید. اما اگر کمی قدیمی تر باشد، یک مکانیک متخصص معمولاً می تواند به شما کمک کند.
مذاکره:
عدم پرداخت قیمت بیش از حد برای یک خودروی دست دوم، یک فرایند ظریف است. شما می توانید با نگاه کردن به قیمت متوسط ​​مدلی که در نظر دارید بخرید در سراسر کانادا، بهترین قیمت برای آن را متوجه شده و سپس با مقایسه ی مقدار کیلومتری که ماشین کار کرده و وضعیت کلی آن، بهترین قیمت را به دست بیاورید. با این حال ، آگاه باشید که ما به لطف زمستان های معتدلمان در BC ، باید حق بیمه ی کمتری برای اتومبیل بپردازیم.
بازرسی توسط مکانیک، ایده ای در مورد هزینه هایی که در آینده ممکن است برای اتومبیل پیش بیاید را ارائه می دهد. اگر لاستیک ها نو هستند، عالی است، اما اگر قرار است زمستان آینده هزینه ای برای تعویض آن ها بپردازید، این را نیز در نظر بگیرید.
وقتی بر روی قیمت به توافق رسیدید، فروشنده معمولا مقداری پیش پرداخت می خواهد. توجه داشته باشید که اگر مسئله ای پیش بیاید و شما بخواهید از این معامله خارج شوید، فروشنده این پیش پرداخت را پس نخواهد داد.
با فرض این که همه چیز خوب پیش برود، نماینده ی بیمه برای انتخاب یک بیمه نامه ی جدید به شما کمک می کند، پول شما به خوبی خرج شده، یک انتخاب عالی داشته اید. یک خودروی جدید که شاید نو نباشد، اما حداقل برای شما جدید است. این بسیار راضی کننده تر از هر بوگاتی ای هر چقدر هم سریع باشد، است.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!