تفریحات و سفر

زین پس نمایندگان خارجی از محدودیت های سفری معاف خواهند بود

Published

on

Spread the love

گرچه مرز کانادا همچنان بسته بوده، اما دیپلمات های خارجی، نمایندگان کنسولگری، مقامات و خانواده آنان به لیست مسافران معاف از محدودیت های سفری افزوده شده اند.
این معافیت جدید برای اتباع بیگانه که گذرنامه آنان دارای مهر حواله دیپلمات، کنسولگری یا حواله رسمی صادر شده توسط رئیس پروتکل امور جهانی کانادا باشد، اعمال خواهد گشت، بدان معنا که مسافر بایستی حتما یا دیپلمات معتبر، نماینده کنسولگری، نماینده یا یکی از مقامات کشور خارجی، یا عضو سازمان ملل یا هر یک از آژانس های وابسته آن یا هر سازمان بین المللی که کانادا در آن عضویت دارد، باشد.


هم اکنون نمایندگان خارجی قادر خواهند بود جهت دریافت اعتبار رسمی خود از سوی سازمان امور جهانی کانادا وارد کشور شده و روند پرونده خود را از سر گیرند.
البته ناگفته نماند که تحت پروتکل های محدودیتی، این دست از مسافرین بایستی پیش از سفر به کانادا، ویزای اقامت موقت (TRV) دارای کد «D-1» یا «O-1» دریافت نمایند، که افسران مرزی را از اینکه دارنده گذرنامه از امتیازات دیپلماتیک، كنسولگری یا رسمی برخوردار بوده، مطلع می سازد.
این خبر پس از بازگشایی مرز کانادا و مجوزهای سفری الکترونیک (ETA) در اول ژوئیه، منتشر گشت.
محدودیت های سفری کانادا در حال حاضر برای اعضای درجه یک خانواده شهروندان کانادایی که قرار است بیش از 15 روز در کانادا بمانند، کارگران ماهر و دانشجویانی که قبل از 18 مارس تأیید شده و بایستی برای تحصیل به کانادا بیایند، صدق نمی کند. مسافرین همچنین بایستی برای ورود به کشور مدارک لازم جهت اثبات سفر خود به دلایل ضروری را به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) ارائه نمایند.
کانادا تعریف «اعضای درجه یک خانواده « را در طول اپیدمی کرونا ویروس گسترش داده و علاوه بر همسر، شریک زندگی، فرزندان و نوه های وابسته، موارد زیر را نیز شامل گشته است:
* والدین یا والدین خوانده * سرپرست یا مربی
* همسر یا شریک زندگی یکی از والدین یا والدین خوانده
با این وجود، باز هم مسافرین خارجی بایستی پس از ورود به کانادا قرنطینه گردند، مگر اینکه تحت یکی از معافیت های زیر قرار گیرند:
* خدمه هواپیمایی؛
* افرادی که برای کمک در واکنش به کرونا ویروس به کانادا می آیند؛
* نیروهای ارتش کانادایی؛
* افرادی که طبق گفته رئیس سازمان بهداشت عمومی، خدمات اساسی و ضروری را ارائه می نمایند؛
* افرادی که بنا به تصمیم وزیر امور خارجه، وزیر امور اتباع و مهاجرت یا وزیر امنیت عمومی و با اهداف ملی وارد کشور می شوند؛
* کارکنان ضروری؛
* افرادی که خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی را ارائه می نمایند
* افرادی که برای دریافت خدمات پزشکی نامرتبط به کووید-19 وارد کشور می شوند؛
* متخصصین بهداشتی دارای مجوز و دانشجویان مجاز به کار در زمینه بهداشت، در صورتی که طی یک دوره 14 روزه با افراد آسیب پذیر برخورد نداشته باشند؛
* افرادی که با کشتی ماهیگیری وارد کانادا می شوند؛
* اعضای گروه فرامرزی دارای مجوز؛
* و افرادی که به طور منظم برای امور کاری از مرز عبور می کنند.
در حال حاضر مرز کانادا تا 31 ژوئیه و مرز کانادا-ایالات متحده آمریکا تا 21 اوت، بر روی مسافرین خارجی بسته خواهد بود.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!