تفریحات و سفر

حصار کابلی در مرز میان کانادا و امریکا؟

Published

on

Spread the love

در اوایل این هفته یک حصار کابلی در امتداد ابسفورد و لنگلی ایجاد شد، که به گفته ی مسئولان آمریکایی تدبیری برای ایمنی جاده‌ای و تلاشی برای رسیدگی به نگرانی‌های امنیتی دو کشور است.

سخنگوی سازمان گشت مرزی آمریکا گفت، به حصار به منظور جلوگیری از تصادف ماشین‌های نزدیک مرز چه به صورت تصادفی و چه به صورت عمدی کشیده شده است.

#salamvancouver

تونی هالادی رییس موقت این سازمان در بیانیه ‌ای گفت: این حصار کابلی با جلوگیری از ورود اتومبیل های غیر قانونی از هر دو سوی مرز، از مردم آمریکا و کانادا حفاظت می ‌کند.

این حصار یک متری که 3.8 کیلومتر طول دارد، زیرو انویو در بریتیش کلمبیا را از ایست باندری رود در یک منطقه کشاورزی واتکام کانتری ایالت واشنگتن جدا می‌ کند.‌

به طور معمول نمی توان چنین موانعی را در فاصله ی 10 فوتی مرز در هر سمت ساخت، اما جی‌ تی مور معاون بخش آمریکایی کمیسیون فضاهای بین‌المللی می گوید، ساخت‌ این حصار در آگوست 2019 تایید شده و هماهنگی آن با شهرها و جوامع محلی کنار مرز انجام شده است.

اما ساخت این حصار برای مسئولان محلی هر دو سمت مرز تعجب‌ آور بود. سخنگوی شهر ابوتسفورد می گوید، وزارت مهندسی شهر خبری از این پروژه نداشته، و استیو بانم مدیر کارکنان بخش عمومی شهر لیندن که فقط در چند کیلومتری جنوب محل حصار واقع شده نیز می گوید، قبلا هیچ چیزی در مورد آن نشنیده بوده است.

لن ساندرز وکیل مهاجرتی ساکن بلین واشنگتن می گوید، معمولا در این محل رفت و آمد زیادی وجود ندارد، ولی اغلب کسانی به آنجا مراجعه می کنند که اعضای خانواده اشان در آن سوی مرز سکونت دارد و نمی توانند برای ملاقات آنها از مرز عبور کنند.

به گفته ی ساندرز اینجا همان محلی است که در اکتبر سال گذشته یک خانواده ی بریتانیایی به گفته ی خودشان به طور اتفاقی با عبور از آن وارد آمریکا شده بودند. آن‌ها در نهایت دیپورت شدند اما مجبور شدند مدتی را در یک مرکز نگهداری، تحت نظر سازمان حفاظت مرزی و گمرک آمریکا بمانند.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!