تفریحات و سفر

تویوتا در حال آزمایش یک Prius خورشیدی جدید است

منتشر شده

در

تویوتا به زودی به خیابان ها می رود، تا آزمایش مدل های جدید Prius با پنل های خورشیدی را آغاز کند. این شرکت سازنده ی اتومبیل با همکاری شرکت شارپ و آژانس دولتی ژاپن NEDO ، کارایی سوخت وسایل نقلیه الکتریکی مجهز به باتری های خورشیدی با راندمان بالا را، مورد بررسی قرار خواهد داد.


به مدت سه سال بر روی این آزمایش های جدید کار شده است. NEDO ، یک سازمان تحقیق و توسعه ی ملی، کمیته ی Vehicle Strategy را تأسیس کرد، که بر توسعه ی استفاده از انرژی خورشیدی تمرکز دارد. در مدل های جدید Prius ،
پنل های خورشیدی ساخته شده توسط شرکت شارپ استفاده می شود، که بسیار نازک بوده و ضخامت آن در حدود 0.001 اینچ است. با وجود پنل های خورشیدی به این نازکی، تویوتا انعطاف پذیری لازم را برای اضافه کردن آنها نه تنها بر روی سقف اتومبیل، بلکه درب کاپوت و درب صندوق عقب را نیز دارد.
علاوه بر بهتر قرار گرفتن آنها در خودرو، صفحات خورشیدی به طرز چشمگیری کارآمد هستند. تویوتا در یک بیانیه ی مطبوعاتی می گوید، صفحات خورشیدی شارپ، به بازده تبدیلی بیشتر از 34 درصد رسیده اند و قادر به ارائه ی 860 وات نیرو هستند.
این پنل ها تمامی انرژی لازم برای اتومبیل را فراهم نمی کنند، اما می توانند یکی از بزرگترین نگرانی های مردم در مورد وسایل نقلیه ی الکتریکی را رفع کنند، دامنه ی اضطراب. یک نگرانی مداوم در بین خریداران بالقوه EV وجود دارد که خودروی آنها ممکن است در وسط رانندگی، باتری اش تمام شود.
اما این نگرانی ای نیست که با واقعیت روزانه مطابقت داشته باشد. طبق آمارهای موجود در AAA، آمریکایی ها در هر روز حدودا 31.5 مایل رانندگی می کنند، و یک ماشین مانند Prius L Eco ، به طور متوسط 56 مایل را در شهر و اتوبان به صورت ترکیبی با یک بار شارژ حرکت می کند.
اما این فقط رانندگی روزانه نیست که مردم نگران آن هستند، نگرانی دیگر مردم نبودن شارژ در زمان فرار از وقایع طبیعی مانند طوفان است.
در بیانیه ی مطبوعاتی تویوتا آمده است: پیش از این، باتری Prius PHV تنها در زمانی که وسیله ی نقلیه پارک شده بود شارژ می شد، اما اکنون با پیشرفت در تولید برق، ماشین نسخه ی آزمایشی از سیستمی استفاده می کند، که وسیله ی نقلیه در هنگام رانندگی نیز شارژ می شود.
تویوتا انتظار دارد که صفحات خورشیدی جدید باعث بهبود راندمان سوخت شوند، شاید برخی از ترس ها را نیز کاهش دهد.
هنوز هیچ جدول زمانی مشخصی برای عرضه ی این مدل برای عموم وجود ندارد. تویوتا می گوید مجموعه ای از نتایج به دست آمده از آزمایش را با NEDO ، Sharp و سپس کمیته ی Vehicle Strategy به اشتراک می گذارد.

ادامه مطلب
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ویژه

error: Content is protected !!