Connect with us

کار در کانادا

20 شهردار در مترو ونکوور، درخواست کمک مشترک را به دولت BC ارائه می دهند

Published

on


اکثر شهرداران مترو ونکوور، نامه ای سرگشاده به دولت استانی را امضا کرده اند، و درخواست کمک مالی در رابطه با COVID-19 و سایر اقدامات حمایتی از ساکنان و مشاغل را دارند.

از بین 21 شهرداری که در منطقه وجود دارد، فقط شهر Surrey، با مسئولیت شهردار Doug McCallum، این نامه را امضا نکرده است.

در نامه آمده است: ما می دانیم که همه چیز در حال تحول خواهد بود و شیوه ی تجارت و زندگی در جوامع ما تغییر کرده و ادامه خواهد یافت. ما متعهد به همکاری با سطوح ارشد دولت برای سایر اولویت های مهم دیگری هستیم که به دلیل COVID-19 ظهور می کنند، یکی از این موارد، تأثیر اقتصادی است که برای بسیاری از مردم از جمله دولت های محلی بسیار واقعی بوده است.

این بحث شامل تأثیری که بیماری همه گیر بر ساکنان و مشاغل ما داشته است و ادامه خواهد یافت تا بر آنها تاثیر بگذارد، خواهد بود. برای پاسخگویی موفقیت آمیز به تأثیرات وارده بر دولت های محلی، ساکنان و مشاغل، پشتیبانی استانی و فدرالی مورد نیاز است، که به طور ویژه موضوعات شهرداری ها را هدف گرفته باشد.

برای رسیدگی به مسائل مربوط به بودجه ی عملیاتی فوری، شهرداران به دنبال تأمین کمک های مستقیم و بدون قید و شرط برای پوشش خسارت های درآمدی ناشی از تعطیلی مراکز تفریحی و اجتماعی، کتابخانه های عمومی، برنامه ها و تعلیق سایر منابع درآمدی مانند پارکینگ ها هستند.

قانون استانی که دولت های شهرداری موظف به اجرای آن هستند تصریح می کند، که مقامات محلی نمی توانند کسری بودجه را به تصویب برسانند و یا برای تراز کردن بودجه های عملیاتی خود وام بگیرند. بیشتر بودجه های عملیاتی دولت های شهرداری توسط مالیات بر دارایی و هزینه های خدمات تأمین می شود.

شهرداری ونکوور اعلام کرد در مورد شدیدترین مشکلات مالی پیش بینی کرده است تا 189 میلیون دلار کاهش درآمد و هزینه داشته باشد. علاوه بر این، اگر 25٪ از مالکان خانه ها به طور پیش فرض مالیات بر دارایی خود را پرداخت نکنند، این شهرداری می تواند 325 میلیون دلار درآمد دیگر را نیز از دست بدهد. با این حال، این شهرداری هیچ پیشنهادی در مورد جایی که می تواند به میزان قابل توجهی هزینه ها را کاهش دهد، ارائه نکرده است.

در این نامه آمده است: حمایت مالی مستقیم از شهرداری ها به صورت کمک هزینه های بی قید و شرط، کمک خواهد کرد که آنها بتوانند خدمات اساسی ای را که ساکنان و مشاغل برای سلامتی، ایمنی و بهزیستی خود در این زمان نیاز دارند، ادامه دهند.

با فشارهای فزاینده برای رهایی موقت ساکنان و مشاغل از مالیات بر املاک در هنگام بروز همه گیری، شهرداران از دولت استانی می خواهند تا برنامه ی Provincial Property Tax Deferment Program (PPTDP) را گسترش دهد، تا کلیه ی مالکان املاک از جمله مسکونی، تجاری و غیرانتفاعی را شامل شود.

PPTDP  در حال حاضر برای سالمندان، معلولان، صاحبان خانه های بیوه و همچنین افرادی که از کودکی زیر 18 سال حمایت مالی می کنند، واجد شرایط است. دولت استانی مالیات املاک مسکونی سال جاری را برای اقامت اصلی این افراد، به دولت های شهرداری پرداخت می کند.

همچنین تأکید شده است که باید اطمینان حاصل شود چنین سیاستی که برای مشاغل گسترش یافته است، صاحبخانه مزایای خود را به مستاجرین منتقل می کند.

در ادامه ی نامه آمده است، گسترش PPTDP موجود تا کلیه ی ساکنان، مشاغل و غیرانتفاعی را در بر بگیرد، موجب می شود تا آرامش خاطری برای آنها ایجاد شود و می تواند بسیاری از مشاغل را از بسته شدن دائمی نجات دهد. نیاز است که این عمل بدون تأخیر انجام شود. برخی از این مشاغل و غیرانتفاعی ها خدمات مهمی را ارائه می دهند که باید در طول این بحران در دسترس باشند.

این امر از نظر اقتصادی صحیح است زیرا این وام های کاملاً تضمین شده برای استان کمترین خطر را دارند و می توانند در یک بازه زمانی تمدید شوند تا نقدینگی را کاهش دهند، به تحریک مصرف کمک کنند، اقتصادهای محلی را مجدداً بازسازی کنند، یک شبکه ی ایمنی اجتماعی را فراهم کنند و از اختلال در سیستم مالیات بر دارایی شهرداری جلوگیری کنند.

همچنین باید استاندارد و تمدید تاریخ موعد مقرر برای سایر مالیات های مؤسسات مالیاتی از جمله TransLink ، Metro Vancouver Regional District و سایر ارگان های منطقه ای وجود داشته باشد.

به علاوه، شهرداران از دولت استانی می خواهند كه كمك های اضافی اجاره ی خود را برای كمك به كسانی كه قادر به پرداخت اجاره نیستند، افزایش دهند و اطمینان حاصل كنند كه صاحبخانه ها با رهن قادر به حفظ خانه های خود هستند.

دولت استانی هنوز به طور رسمی به این درخواست های شهرداران پاسخ نداده است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!