Connect with us

ببینید و بشنوید

موی سالم نشان دهنده‌ی سلامت بدن شما است

Published

on

اخبارکانادا , اخبار_ونکوور

موها نیز همچون سایر قسمت‌های بدن برای سلامت و رشد به انواع مواد مغذی احتیاج دارند.

عوامل بسیاری از جمله ژنتیک، استرس، عدم تعادل هورمونی و کمبود برخی ویتامین‌ها می‌تواند باعث ریزش مو شود.

نشریه بریتانیایی Mirrorگزارش کرده است، ویتامین‌ها عامل اصلی حفظ سلامت کلی بدن هستند، که سلامت مو نیز از این قاعده مستثنی نیست. یک رژیم غذایی سالم حاوی ۱۳ ویتامین ضروری برای بدن است که می‌تواند در حفظ سلامت مو موثر باشد. ویتامین‌های اصلی و ضروری شامل ویتامین A، C، D، E و K و همچنین B کمپلکس هستند.

ویتامین D بیشتر از همه برای رشد موی سالم اهمیت دارد، زیرا هر فولیکول مو حاوی گیرنده ویتامین D است. یکی از شایع‌ترین دلایل ریزش مو در مردان و زنان کمبود ویتامین D است.

بهترین کار برای دریافت ویتامین D قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه حضور در نور آفتاب، ویتامین D لازم برای بدن را تامین می‌کند. در فصل زمستان که کمتر در معرض آفتاب قرار داریم بهتر است از مواد غذایی حاوی ویتامین D بیشتر مصرف کنیم که از جمله می‌توان به ماهی چرب، گوشت قرمز و تخم‌مرغ (به‌ویژه زرده) اشاره کرد. ۳۰ دقیقه حضور در نور آفتاب، ۱۰ میکروگرم ویتامین D تولید می‌کند. ویتامین D در پوست توسط کراتینوسیت‌ها متابولیزه می‌شود.

کراتینوسیت‌ها سلول‌های پوستی هستند که کراتین که پروتئینی در مو، ناخن و پوست است را پردازش می‌کنند.

وقتی بدن ویتامین D کافی ندارد، کراتینوسیت‌های موجود در فولیکول‌های مو در تنظیم رشد و ریزش مو با مشکل مواجه می‌شوند.

پس اگر به دنبال موهای سالم، زیبا و درخشان هستید و برای شما مهم است که در فصولی که موهایتان کمتر در معرض نور خورشید قرار میگیرید نازک و شکننده نشوند، ویتامین D مصرف کنید.

🟧 به کانال سلام ونکوور در تلگرام بپیوندید

منبع

.

.
#کانادا #ونکوور #مهاجرت #ویزای_کار #ویزای_کانادا #ویزا_کانادا #ویزای_کاری #ویزای_توریستی #مهاجرت_کانادا #اخبار_کانادا #ایرانیان_کانادا #ایرانیان_ونکوور #سلام_ونکوور #salamvancouver #northvancouver #vancouver #جاستین #ترودو #جاستین_ترودو #اخبارکانادا #تعطیلات #کریسمس #کانادا_گردی #تورنتو #کرونا #خبرهای_کانادا_فارسی


error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!