Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

15 نکته برای یک سفر ایمن در حمل و نقل عمومی مترو ونکوور، در طول همه گیری

Published

on


دکمه ی راه اندازی مجدد اقتصاد بریتیش کلمبیا زده شده و باعث شده است که برخی از مشاغل، خدمات و جاذبه های مختلف مجدداً بازگشایی شوند.

و این بدان معناست که بسیاری از افراد در مترو ونکوور در طی هفته ها و ماه های آینده، احتمالاً برای اولین بار پس از اواخر مارس یا اوایل آوریل، به حمل و نقل عمومی باز می گردند.

TransLink می گوید که در تاریخ 1 آوریل شاهد کمترین میزان استفاده از حمل و نقل عمومی بوده که تنها 240 هزار سفر در یک روز را داشته است. اما در هفته های اخیر این میزان استفاده رشد داشته و به 380 هزار سفر در شبانه روز، در تاریخ 1 جون رسیده است.

در منطقه ای با هزینه ی زندگی بالا، شبکه ی بزرگراهی کوچک و پارکینگ محدود در مراکز اشتغال کلیدی، حمل و نقل عمومی در سیستم حمل و نقل مترو ونکوور، اکنون و در مراحل بعدی بهبودی از اوضاع همه گیری، بسیار مهم است. همچنین، در حال حاضر حدود 150000 خانوار در مترو ونکوور صاحب ماشین نیستند.

اما هنوز تا رسیدن به 1.5 میلیون مسافر روزانه ی سیستم حمل و نقل عمومی منطقه، که قبل از همه گیری تجربه شده بود، فاصله زیادی وجود دارد. اگرچه در حال حاضر سطح خدمات دهی شبکه بسیار نزدیک به سطح قبل از همه گیری می باشد، تا از شروع مجدد اقتصاد و فاصله ی اجتماعی حمایت کند.

اگر از زمان شروع همه گیری، شما مرتباً از حمل و نقل عمومی استفاده نکرده اید، طی چند ماه گذشته موارد زیادی تغییر کرده است.

برای TransLink، آنها پاکسازی پیشرفته و ضد عفونی اتوبوس ها، قطارها و کشتی ها را در دستور کار خود قرار داده اند.

برای مسافران تا زمانی که یک درمان مؤثر یا واکسن وجود نداشته باشد، در اینجا چند نکته برای سفر ایمن تر و لذت بخش تر در حمل و نقل عمومی ارائه شده است:

 • اگر احساس خوبی ندارید در خانه بمانید. اگر بیمار هستید، باید در خانه بمانید. صورت خود را لمس نکنید. داخل دستمال کاغذی و یا سطح داخلی آرنج خود سرفه یا عطسه کنید، تا میکرودراپلت های خود را تا حد ممکن مهار کنید.
 • در حمل و نقل عمومی کمتر و یا با صدای آرام صحبت کنید. شما میکرودراپلت ها را در زمان صحبت کردن، آزاد می کنید، به خصوص وقتی با صدای بلند صحبت می کنید و یا فریاد می زنید.
 • از ماسک صورت و یا پوشش صورت استفاده کنید. همانطور که توسط مقامات بهداشتی استان BC توصیه شده است، از شما خواسته می شود در حین سفر در حمل و نقل عمومی ماسک صورت استفاده کنید و یا صورت خود را بپوشانید. این هم خود شما و هم دیگران را از میکرودراپلت های حامل کروناویروس احتمالی محافظت می کند و با توجه به اینکه حفظ فاصله ی اجتماعی مناسب همیشه امکان پذیر نخواهد بود، خصوصاً هنگامی که میزان سفر شروع به افزایش می کند، یک ابزار محافظتی اضافی خواهد بود. طی هفته‌های آینده ماسک های صورت قابل استفاده ی مجدد، با نام تجاری TransLink ، به صورت آنلاین در دسترس قرار خواهند گرفت.
 • در ساعت های اوج از حمل و نقل عمومی دوری کنید. سفرهای خود را در صورت امکان در زمان های غیر اوج و زمانی که تعداد افراد کمتری وجود دارد، انجام دهید. به گفته ی TransLink ، این دوره های اوج استفاده از حمل و نقل عمومی به شرح زیر ​​است: 5:30 تا 8 صبح و 2 تا 6 بعد از ظهر در روزهای هفته، 6:30 تا 8 صبح و 2 تا 6:45 بعد از ظهر شنبه ها؛ و 7 تا 8 صبح و 1:30 تا 4:30 بعد از ظهر یکشنبه.
 • زمان بیشتری را برای سفر خود در نظر بگیرید. اگر اتوبوس و یا قطار خیلی پر است منتظر اتوبوس یا قطار بعدی باشید. برخی از سطوح خدمات به دلیل تغییر تقاضا تنظیم شده است. اگر اتوبوس یا قطار شما خیلی پر است و می خواهید منتظر بعدی باشید، مدت زمان طولانی تری را در نظر بگیرید.
 • صبور باشید، به سایر مسافران و رانندگان احترام بگذارید و کرایه ی خود را پرداخت کنید. ما همه در این کار در کنار هم هستیم. با ملاحظه باشید؛ با دیگران جوری که دوست دارید با شما رفتار شود، رفتار کنید.
 • علائم مربوط به حفظ فاصله ی فیزیکی بر روی کف سالن ها را دنبال کنید. از مسافران خواسته می شود تا از علائم راهنمای جدید پیروی کنند و در حالی که منتظر قطار بعدی روی سکو یا اتوبوس بعدی هستند، بر روی علائمی که دو متر از هم فاصله دارند، ایستاده باشند.
 • برای عبور از گیت های پرداخت کرایه عجله نکنید. گیت های پرداخت کرایه SkyTrain و SeaBus اکنون برای حفظ مسافت فیزیکی، در زمان ورود یا خروج محدود شده اند. علائم راهنما، گیت کرایه ی مناسب برای ورود و خروج را نشان می دهند.
 • کارت بلیط خود را بالاتر از سطح کارت خوان نگه دارید. اگر کارت شما درون نگهدارنده و محافظ قرار ندارد، نیازی به برقراری تماس فیزیکی با کارت خوان در اتوبوس ها و گیت های کرایه نیست. قرار دادن کارت در مقابل کارت خوان با فاصله یک سانتی متر یا کمتر باید برای فعال کردن اثبات پرداخت شما کافی باشد.
 • بگذارید سایر مسافران ابتدا از وسیله نقلیه خارج شوند. چه اتوبوس باشد و چه قطار، اجازه دهید مسافران ابتدا از وسیله نقلیه پیاده شوند، سپس به اتوبوس یا قطار سوار شوید. فضای لازم برای خروج مسافران از قطار یا اتوبوس را فراهم کنید.
 • از نشستن بر روی صندلی ها خودداری کنید. فضای اضافی بدهید. اگرچه مسافت فیزیکی همیشه امکان پذیر نخواهد بود، در حالی که در اتوبوس، قطار و کشتی هستید، تا آنجا که ممکن است آن را گسترش دهید.
 • به ظرفیت صندلی مشخص شده برای اتوبوس احترام بگذارید. به عنوان یک اقدام برای حفظ فاصله ی فیزیکی، همه ی اتوبوس ها در حال حاضر 66٪ از ظرفیت صندلی وسیله نقلیه را پر می کنند. با رسیدن به حد ظرفیت، راننده مسافر دیگری را سوار نخواهد کرد.
 • کشتی های SeaBus با 50٪ ظرفیت خود کار می کنند. برای اینکه مسافران بتوانند در هنگام سوار شدن به کشتی فاصله ی فیزیکی را رعایت کنند، از مسافران خواسته می شود که از turnstiles موجود در پایانه ها استفاده کنند، تا اطمینان حاصل شود که هر کشتی درهر سفر، با ظرفیت صندلی محدود کار می کند.
 • دستان خود را در اسرع وقت پس از سفر در حمل و نقل عمومی تمیز و ضد عفونی کنید. دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید، به خصوص اگر با سطوحی که معمولا لمس می شوند، از جمله دستگاه پرداخت کرایه، گیت کرایه، turnstiles، نرده ها، صندلی، درها، پنجره ها و دکمه ها در تماس بوده باشید. بهتر است که همیشه یک بطری ضدعفونی کننده دستی جیبی همراه خود داشته باشید. TransLink همچنین در هفت ایستگاه شلوغ SkyTrain دستگاه پخش كننده مواد ضد عفونی كننده دستی نصب كرده است: Waterfront Station، Commercial-Broadway Station، Lougheed Town Centre Station، Coquitlam Central Station, Surrey Central Station, Marine Drive Station و  Richmond-Brighouse Station.
 • حمل و نقل فعال را در نظر بگیرید. در صورت امکان، به ویژه برای مسافرت های با مسافت کمتر، پیاده روی یا دوچرخه سواری را برای کل سفر یا بخشی از سفر در نظر بگیرید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!