Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

یک تحقیق نشان داد که گربه ها می توانند به ویروس COVID-19 آلوده شوند

Published

on


یک مطالعه جدید نشان می دهد، که گربه ها می توانند به ویروسی که منجر به COVID-19 می شود، آلوده شده و ممکن است آن را به گربه های دیگر منتقل کنند.

در ژورنال New England Journal of Medicine، روز چهارشنبه 13 می مطالعه ای منتشر شد كه نشان می دهد، گربه ها می توانند به SARS-CoV-2 ویروسی كه باعث COVID-19 می شود، آلوده شوند، و در حالی که ممکن است آنها بتوانند آن را به گربه های دیگر منتقل کنند، این مطالعه نتیجه گیری نکرده است که می تواند به انسان نیز منتقل شود.

این تحقیق توسط محققان University of Tokyo، National Center for Global Health and Medicine و National Institute of Infectious Diseases در ژاپن و University of Wisconsin در ایالات متحده انجام شده است، این مطالعه بر روی سه گربه در یک آزمایشگاه که به آنها SARS-CoV-2 داده شد، پرداخت. روز بعد از اینکه ویروس به گربه ها منتقل شد، یک گربه بدون SARS-CoV-2 به هر یک از این گربه ها نزدیک شد، تا ببینیم آیا این ویروس از طریق تماس مستقیم بین آنها منتقل می شود یا خیر.

محققان بعد از گرفتن جواب از هر شش گربه، دریافتند كه طی دو روز یكی از گربه هایی كه قبلاً آلوده نشده بودند، ویروس را گرفته است. طی شش روز، همه ی گربه ها ویروس را داشتند. نکته ی مثبت این بود، که ویروس کشنده نبوده و همه ی آنها از آن بهبود یافتند.

هیچ کدام از گربه ها نشانه های بیماری را نشان ندادند.

Yoshihiro Kawaoka مسئول تحقیق اظهار داشت: این یک یافته ی بزرگ برای ما بود، گربه ها علائمی نداشتند.

این یافته ها مطابق با مطالعه ی قبلی دانشمندان در آکادمی علوم کشاورزی چین است، که نشان داد گربه ها می توانند به این ویروس آلوده شده و به طور بالقوه آن را به گربه های دیگر منتقل کنند.

Peter Halfmann که به هدایت این تحقیق کمک می کند، می گوید: این چیزی است که افراد باید به خاطر داشته باشند. اگر آنها در خانه ی خود قرنطینه هستند و نگران انتقال COVID-19 به کودکان و همسرشان هستند، باید نسبت به انتقال آن به حیوانات خود نیز نگران باشند.

محققان اضافه كردند، كه از نظر انتقال، انسان هنوز بزرگترین خطر برای سایر انسان ها است، و نه گربه ها. علاوه بر این، هیچ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس از گربه ها به انسان و هیچ مورد مستند در انسان به دلیل تماس با گربه های مبتلا به COVID-19 در دست نیست.

با توجه به این نکته ی نویسندگان گزارش، توجه داشته باشید كه مواردی كه گربه ها بعد از تماس با انسان های آلوده به ویروس آلوده شده اند، تأیید شده است. بنابراین، اگر علائم COVID-19 دارید، باید از تماس با گربه ها خودداری کنید.

محققان همچنین به صاحبان گربه ها توصیه می كنند كه حیوانات خانگی خود را در داخل خانه نگه دارند، تا بتوانند تماس گربه های خود را با افراد دیگر و حیوانات محدود كنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!