Connect with us

مهاجرت به کانادا

گذرنامه کانادا، یکی از قدرتمندترین گذرنامه های جهان در سال 2019

Published

on


وارد سال 2019 شدیم اینک کانادا موضوعی افتخار آمیز دارد: پاسپورت کانادایی، چهارمین پاسپورت قدرتمند در جهان است.

براساس شاخص پاسپورت، یک نظرسنجی جهانی که جایگاه پاسپورت های قدرتمند، از هر جای جهان را بررسی می کند، کانادا رتبه ی خود را حفظ کرده و درمیان پنج پاسپورت برتر جهان قرار دارد.

حال ببینیم چه چیزی گذرنامه را قدرتمند می کند و چرا باید به آن توجه داشته باشیم؟

همه چیز در مورد تحرک جهانی است؛ آزادی سفر در سراسر جهان . با توجه به شاخص پاسپورت که توسط  Arton Capital پایه گذاری شده، این آزادی بر اساس تعداد کشورهایی است که دارنده پاسپورت،  بدون نیاز به ویزا، می تواند به آنجا سفر کند.

امارات متحده عربی در بالای فهرست امسال قرار دارد، که رتبه اول آلمان در سال گذشته را گرفت.

سنگاپور رتبه سوم را در کنار دانمارک، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، فرانسه، ایتالیا، هلند، اسپانیا، نروژ، کره جنوبی و شاید به طور شگفت آوری ایالات متحده آمریکا دارد.

در پایین لیست، افغانستان و پس از آن عراق و پاکستان است.

کانادا در حال حاضر برای جایگاه چهارمین پاسپورت قوی با بلژیک، اتریش، ژاپن، یونان، پرتغال، سوئیس، انگلستان و ایرلند پیوند دارد.

رتبه کانادا در گذشته چطور بوده :

2015 – رتبه 6، امتیاز بدون ویزا 153

2016 – رتبه 6، امتیاز بدون ویزا 152

2017 – رتبه چهارم، امتیاز بدون ویزا 158

2018 – رتبه 4، امتیاز بدون ویزا 158

در حالیکه گذرنامه کانادا در حال حاضر یکی از معتبرترین  و قابل احترام ترین پاسپورت ها در جهان است، اما هنوز قدرتمندترین نیست.

طبق گفته Hrant Boghossian  ، سخنگوی شاخص گذرنامه، شگفت آور است که کشورهای بیشتری، پذیرای دارندگان پاسپورت کانادا ، بدون ویزا نیستند.

Boghossian می گوید: “کانادا یک برند بسیار مثبت در جهان است و ما متعجیم که چرا کشورهای بیشتری اجازه نمی دهند دارندگان گذرنامه های کانادا، بدون ویزا به کشورهایشان وارد شوند.”

شاخص پذیرنده بودن کشور ها

شگفت آور این است که، با وجود یک حس عمومی مثبت نسبت به کانادا، که یک کشور پذیرنده و مهمان نواز به نظر می آید، اما واقعاً در مورد پذیرفتن مهمانان از دیگر کشورها، کانادا رتبه پایینی دارد.

در رتبه بندی پذیرنده بودن کشورها، کانادا در رتبه 74 در کنار غنا قرار دارد و در زمان باز بودن مرزها، به جز 54 کشور بقیه کشورها برای سفر به کانادا نیاز به ویزا دارند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!