Connect with us

بدون دسته بندی

کمبود نیروی کار برای نگهداری از بچه ها و خدمات مهد کودک در استان بی سی، مشکل بزرگی است، فراتر از آنکه فقط مشکل والدین باشد

Published

on


Kartiki Deshpande و خانواده اش عاشق ونکوور هستند، اما تنها یک دلیل باعث شد آنها این شهر را ترک کنند. دخترشان Nova در لیست انتظار برای خدمات نگهداری، با هزینه ی حدود 1000 دلار است. Deshpande گفت: آنها حدود 2سال و نیم است که منتظرند. دو یا سه روز پس از وضع حمل من، شوهرم تمام کارهای اداری لازم را انجام داد.
Nova در حال حاضر توسط یک nanny مراقبت می شود. و بیش از 80 درصد از کودکان ونکوور تحت این مراقبت های غیر مجاز قرار دارد.

این موقعیت دشوار فشار زیادی بر Deshpande و همسرش ایجاد کرده است و باعث شده در مورد ترک شهر مورد علاقه خود و رفتن به شهرهای اطراف، که در آن ها نیز وضعیت خیلی بهتر نیست، و یا ترک BC، فکر کنند.
داستان Deshpande نشان می دهد که چرا کمبود نیروی کار مجاز برای مراقبت از کودکان در ونکوور و B.C ، تنها مشکل پدر و مادرها نیست: آنها نمی خواهند شهر را ترک کنند و یا شهر نمی خواهد آنها را از دست بدهد.
Deshpande و همسرش هر دو دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. او در بخش ساختمان سبز کار می کند. او یک منخصص دیتا است. کارکنان شهرداری ونکوور صریحا در مورد اینکه چگونه بحران مراقبت از کودکان باعث می شود بسیاری از مردم شهر را ترک کنند، صحبت می کنند. البته این مشکل جدید نیست و از دهه ی 1990 وجود داشته است.
دولت NDP جدید BC، اخیرا فشار خود را بر روی Universal child care به عنوان «یکی از بزرگترین تغییرات در سیاست های اجتماعی در تاریخ BC» اعلام کرده است. هزینه های دولت، که در سال گذشته اعلام شده، از 1.3 میلیارد دلار در طی سه سال گذشته، بیش از دو برابر شده است. این هزینه ها شامل یک برنامه برای کاهش هزینه ها در مراکز مراقبت از کودکان مجاز می باشد. اما والدین می گویند این تنها یک شروع خوب است، و راه طولانی در پیش است.
آنها می گویند که Universal child care برای بسیاری از کشورهای جهان جدید نیست. طبق نظر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه OECD ، کانادا مدتهاست که در کنار سایر کشورهای توسعه یافته در پرداخت هزینه های تحصیل دوران کودکی، از محل درصدی از تولید ناخالص داخلی قرار دارد. و B.C. براساس Early Childhood Report که اخیرا منتشر شد، تقریبا در انتهای لیست استان ها برای این هزینه ها در مراقبت از کودکان، در سال 2017 رتبه بندی شده است. در حالی که نوآوری ها و هزینه های اخیر در ونکوور، این شهر را پیشتر از دیگران در منطقه و در B.C. قرار داده است.
این کمبود نه تنها والدینی که نمی توانند فضای مناسب را پیدا کنند، بلکه بر کودکان تاثیر می گذارد. طیف گسترده ای از تحقیقات در کانادا و جهان، نشان دهنده مزایای آموزش در دوران کودکی هستند.
یک گزارش ویژه در سال 2012، از TD Economics می گوید: برنامه های آموزش پیشرفته در کودکی نه تنها به کودکان کمک می کند، بلکه تاثیرات مثبتی بر والدین و اقتصاد به طور کلی دارند. مطالعات متعدد نشان می دهد که مزایای تحصیل در دوران کودکی به مراتب بیشتر از هزینه های آن است.
در حال حاضر، کمبود بیش از 120000 جای خالی تخمین زده می شود. این کمبود با استفاده از عواملی مانند داده های سرشماری، پرونده های مراقبت از کودک و تعداد خانواده هایی که می خواهند به خدمات مراقبت از کودکان مجاز دسترسی داشته باشند، محاسبه شده است.
اسناد تهیه شده توسط بخش سیاست های اجتماعی و پروژه های ونکوور نشان می دهد، که برای سنین 3 تا 4 ساله، کمبود خدمات مراقبت از کودکان در 17 محله از 22 محله ی ونکوور وجود دارد. برای کودکان زیر دو سال، تحقیقات شهر نشان می دهد کمبود در تمام 22 محله حس می شود.
همه ی افراد این امکان را ندارند که کودکشان را به پدربزرگ و مادربزرگ و عمه و عموها بسپارند، مخصوصا در B.C، که آمار کانادا اعلام کرده، در میان استان ها در رده ی نهم، برای تعداد افرادی که حداقل پنج فامیل نزدیک در اطرافشان دارند، قرار دارد. تنها استانی که در رده ی پایین تر از B.C قرار دارد، کبک است که آن هم در خدمات مراقبت از کودک، در سطح بالاتری قرار گرفته است.
Oxfam Canada report last month می گوید، 97 درصد از کارکنان مراقبت از کودکان کانادا، زنان هستند. تقریبا 90 درصد از کارکنان مراقبت از کودکان تحصیلات کارشناسی دارند، اما درآمد آنها تقریبا 40 درصد پایین تر از درآمد متوسط ​​زنان شاغل تحصیل کرده، در بخش های دیگر است. به همین دلیل است که آنها تقاضای افزایش دستمزد داشته اند.
شهرداری ونکوور تخمین می زند که تنها 18 درصد از بچه ها در این شهر به مراقبت های مجاز، با استانداردهای قانونی برای کیفیت، بهداشت و ایمنی دسترسی دارند. و 82 درصد از بچه های ونکوور تحت مراقبت های نامنظم قرار دارند. اعتقاد بر این است که در سطح استان نیز به همین صورت است. این بدان معنا نیست که مراقبت های نامنظم نا امن یا بی کیفیت باشند، فقط این که استانداردها اجرا نشده اند. مراقبت نامنظم شامل بچه هایی است که توسط بستگانشان مورد مراقبت قرار می گیرند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!