Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

کتابخانه ی نورث ونکوور دیگر مردم را برای دیر برگرداندن کتاب ها و سایر منابع به کتابخانه، جریمه نمی کند

Published

on


دیگر به خاطر کتاب هایی که دیر به کتابخانه ی نورث ونکوور بر می گردانید، جریمه نخواهید شد.

پس از تصویب بودجه ی سالانه شهرداری در ماه گذشته، این کتابخانه اعلام کرد، در تلاش برای کاهش موانع مالی و تبدیل این فضای عمومی به فضایی بازتر و قابل دسترس تر، جریمه های ثبت شده برای تاخیر در برگشت کتاب ها را بلافاصله حذف می کند.

Deb Hutchinson Koep مسئول کتابخانه گفت: این موضوع مدتی در ذهن ما بوده است. شواهدی وجود دارد كه نشان می دهد كه حذف جریمه ها واقعاً بر رفتار قرض گرفتن افراد تأثیر نمی گذارد. به عبارت دیگر، مردم کتاب ها را به موقع برمی گردانند حتی اگر جریمه ای برای دیرکرد در نظر گرفته نشده باشد.

طبق گفته ی Hutchinson Koep، این کتابخانه قصد دارد زمان برگشت موارد فیزیکی مانند کتاب، کتاب صوتی و دی وی دی را، از طریق یادآوری با ایمیل به جای جریمه ی روزانه ترویج کند، اگرچه ممکن است کاربران کتابخانه در صورتی که پس دادن کتاب های قرض گرفته را به طور قابل توجهی به تأخیر بیاندازند، از قرض گرفتن موارد دیگر منع شوند.

به گفته ی Hutchinson Koep ، کل درآمد حاصل از جریمه ها در سال گذشته کمتر از یک درصد بودجه ی عملیاتی کتابخانه را به خود اختصاص داده است و به طور کلی درآمد سالانه از جریمه ها، با افزایش منابع الکترونیکی مانند کتاب های الکترونیکی که تاکنون جریمه ای به آنها تعلق نگرفته، در سال های اخیر رو به کاهش بوده است.

وی گفت: ما واقعاً امیدواریم که بتوانیم اکنون انرژی خود را برای کمک به افراد در یافتن اطلاعات متمرکز کنیم، کتاب خوبی را برای خواندن پیدا کنیم و به منابع مورد نیاز خود متصل شویم. در واقع به جای جمع آوری 35 سنت، بیشتر روی چیزی که یک کتابخانه باید باشد، متمرکز شویم

هم اکنون كتابخانه ی نورث ونکوور به 15 كتابخانه ی دیگر در B.C. پیوسته است، که قبلاً یک مدل بدون جریمه را اتخاذ کرده بودند. 70 سیستم کتابخانه ی عمومی در استان وجود دارد.

Hutchinson Koep با اشاره به اهمیت كتابخانه ها به عنوان مراكز مواجهه با قرنطینه ی اجتماعی و ارائه اطلاعات، به ویژه در زمان همه گیری COVID-19 ، اظهار داشت كه وی امیدوار است كه از بین بردن جریمه های موجود در كتابخانه، به بازگشت برخی از كاربران كمك كند.

وی گفت: وقتی ما کاربران را جریمه می کردیم، بخشی از تعاملاتی که با مشتریان داشتیم کاملاً منفی بودند.

اگرچه درهای این کتابخانه به دلیل بحران بهداشتی همچنان بسته است، اما این کتابخانه به همراه سیستم کتابخانه ی منطقه ی نورث ونکوور، در حال حاضر در حال انجام برنامه ای است که امکان قرض گرفتن موارد فیزیکی را فراهم می کند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!