Connect with us

کار در کانادا

کاهش نرخ تورم در کانادا

Published

on


بر اساس تازه ترین گزارشات، میانگین نرخ تورم در کانادا در طول دوازده ماه منتهی به فوریه ی 2020، با کاهش 0.2 درصدی به عدد 2.2 درصد رسید. این میزان کمترین تورم ثبت شده در کانادا از دسامبر 2019 تاکنون بوده است. 

بیشترین میزان تورم مربوط به بنزین بوده است، که 7 درصد افزایش را نشان می دهد. بعد از بنزین حمل و نقل با 4.9 درصد و مواد غذایی با 3.2 درصد، بیشترین میزان تورم را مشاهده کرده اند. کمترین نرخ تورم نیز مربوط به لوازم خانگی با منفی 0.2 درصد و آموزش با تورم 0.7 درصد بوده است. 

از نظر ماهانه نیز میزان تورم در ماه فوریه برابر 0.4 درصد بوده است، که نسبت به ماه قبل 0.1 درصد بیشتر بوده است. 

تا به حال بانک مرکزی کانادا برخلاف بسیاری از کشورهای جهان در حفظ نرخ تورم در محدوده ی دو درصد موفق بوده است، که باعث ثبات نرخ بهره نیز بوده است. بانک اعلام کرده بود با توجه به ثبات نسبی شاخص ‌های کلان اقتصادی قصد کاهش نرخ بهره را ندارد، اما با شیوع ویروس کرونا درکشور و به منظور تقویت رشد اقتصادی، مجبور به کاهش نرخ شده است.  

مرکز آمار کانادا اعلام کرد، هسته ی تورمی که بدون در نظر گرفتن سوخت و مواد غذایی محاسبه می شود، در پایان ماه فوریه بدون تغییر نسبت به ماه قبل تر، در عدد 2 درصد ثابت مانده است. 

بانک مرکزی کانادا همچنین اعلام کرد، با کشورهای گروه هفت همکاری خواهد کرد تا اقدامات لازم برای حمایت از رشد اقتصادی و حفظ نرخ تورم در محدوده ی هدف گذاری شده را انجام دهند. 

همچنین بانک مرکزی اعلام کرد هدف کشور این بود که میزان رشد اقتصادی در سه ماهه ی اول سال 2020 برابر 1.3 درصد باشد، که به دلیل شرایط پیش آمده، این هدف محقق نخواهد شد.  


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!