Connect with us

کار در کانادا

کاهش قیمت نفت و تبعات آن برای مردم کانادا

Published

on


کاهش قیمت نفت معمولا اثر فوری ای بر زندگی مصرف کنندگان آن ندارد، اما کارشناسان معتقدند در طولانی مدت این افت قیمت تاثیر خود را بر شرایط زندگی کانادایی ها، به خصوص ساکنان آلبرتا نشان خواهد داد.

اخیرا قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت WTI  ، برای تحویل در ماه می به منفی سی و هفت دلار و شصت و سه سنت برای هر بشکه رسید، که این به معنی این است که فروشنده برای خروج نفت از سکو به خریدار پول می پردازد.

این کاهش بی سابقه ی قیمت به این دلیل رخ داده که، با تولید زیاد و تقاضای کم جهانی به دلیل شیوع بیماری کرونا،  انبارهای WTI جایی برای ذخیره ی نفت ندارد.

Andrew Leach  استاد دانشگاه و متخصص اقتصاد منابع می گوید، این  اتفاق تاثیری چندین میلیارد دلاری بر دولت آلبرتا خواهد داشت. کارشناسان معتقدند برای جلوگیری از پایین آمدن قیمت باید تولید نفت در غرب کانادا یک تا میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند.

 Leach گفت، اولین تاثیری که بعد از کاهش قیمت نفت بر زندگی مردم عادی نشان داده می شود، کاهش قیمت بنزین است، اما اثر این اتفاق چیزی فراتر از آن می باشد.

Trevor Harrison استاد جامعه شناسی می گوید، در ماه های آینده شاهد پسرفت در اقتصاد کلی آلبرتا خواهیم بود. و مهم ترین تغییر کاهش بودجه ی آلبرتا است.

حال سوال این است که چرا با وجود پایین بودن قیمت نفت، کشور تولید آن را متوقف نمی کند؟ اما به گفته ی Leach، توقف تولید اصلا آسان نیست.

 شرایط تولید برای هر شرکت از قبل مشخص و در قراردادش ذکر شده است، بنابراین شرکت ها در صورت توقف تولید، باید با عواقب آن روبرو شوند.

 از سوی دیگر شرکت ها نگران این هستند که سهم خود در بازار جهانی را از دست بدهند.

مسئله ی دیگر این است که توقف تولید می تواند به ابزارها و سازه ها آسیب دائمی وارد کرده و تولیدات آینده را با مشکل مواجه کند.

 Jason Kenney نحست وزیر آلبرتا از دولت فدرال درخواست کمک کرده است، اما Leach معتقد است کمک مستقیم دولت منجر به توقف رشد صنعت آلبرتا می شود.

 Harrison می گوید کمک دولت در این شرایط باید به جای خود صنعت، بر کارگران و حمایت از آنها متمرکز باشد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!