Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

کاهش قابل ملاحظه پلاستیک مصرفی در وال مارت کانادا

Published

on


این آمار کیسه های پلاستیکی را شامل نمی شود!

اوایل امسال والمارت کانادا اعلام کرد قصد دارد با تغییر برخی بسته بندی ها، مصرف پلاستیک را کاهش دهد. از آن زمان تا به الان والمارت کانادا 1.1 میلیون پوند پلاستیک را از بین برده است، وزنی معادل وزن 100 فیل.


این کمپانی تلاش کرده تا حد ممکن مصرف پلاستیک در بسته بندی ها را کاهش دهد، و این کار را عمدتا با جلوگیری از ورود پلاستیک به چرخه مصرف انجام داده است. با این که معتقد هستند لازم است هنوز اقداماتی انجام شود، اما لیستی از اقدامات اخیرشان برای کاهش پلاستیک را تهیه کرده اند.
یکی از اقدامات مهم حذف بسته بندی پلاستیکی دسته های موز بوده است. این کار منجر به حذف حدودا 14,000 پوند پلاستیک شده است.
اقدام مثبت دیگر والمارت این بوده است که اطلاعات دقیق تری مربوط به بازیافت بر روی بسته بندی ها درج کرده است. مطابق بیانیه شان اینکار از مصرف 925,000 پوند پلاستیک در سال جلوگیری خواهد کرد.
بسته بندی جدید سوسیس ها نیز باعث شده تا سالانه 420,000 پوند پلاستیک کمتر مصرف شود.
این برنامه کاهش پلاستیک متشکل از سه بخش است: استفاده کمتر از پلاستیک، بازیافت بیشتر پلاستیک، و بهبود سیستم کاهش زباله پلاستیکی.
والمارت کانادا راه درازی برای رسیدن به هدفش پیش رو دارد، اما اهدافشان برای آینده را نیز اعلام کرده اند.
والمارت قصد دارد مصرف پلاستیک را به نسبت سال 2016، 50 درصد و تا سال 2025، 50 درصد دیگر نیز کاهش دهد. حدود یک میلیون کیسه پلاستیکی یکبار مصرف تا آن زمان از چرخه خارج خواهند شد.
هدف دیگر والمارت جایگزینی کامل نی های پلاستیکی با کاغذی تا سال 2020 است. این کار منجر به خارج شدن سالانه 35 میلیون نی پلاستیکی از چرخه مصرف میشود.
یک سخنگوی والمارت گفت «ما میدانیم برای رسیدن به هدفمان نیاز به اقدامات بیشتری است، اما مطمئن هستیم که در مسیر درست قرار داریم.»


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!