Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

قوانین جدیدکانادا برای به پرواز در آوردنDrone یا پهبادهای با کنترل از راه دور

Published

on


دولت کانادا قوانین و محدودیت های جدیدی را برای استفاده از پهباد ها اعلام کرد.

وزیر حمل و نقل Marc Garneau  قوانین جدید را تشریح کرد:

 پرواز پهباد ها در نزدیکی فرودگاه ها و مکان های اورژانس ممنوع است .

به پرواز درآوردن پهباد ها در هنگام مستی و یا در زمان استفاده از مواد مخدر ممنوع است.

به گفته دولت فدرال ، قوانین جدید که از تاریخ 1 ژوئن 2019 به اجرا در می آیند، و در مورد تمام گردانندگان پهباد ها با وزن بین 250 گرم  تا 25 کیلوگرمی  که  تا نقطه دید خلبان در آسمان پرواز میکنند، اعمال می شود. صرف نظر از اینکه این هواپیمای کنترل از راه دور برای سرگرمی، کار و یا تحقیق استفاده شود.

وزیر حمل و نقل Marc Garneau گفت: “پهباد ها بخش مهمی از اقتصاد، با پتانسیل قابل ملاحظه ای برای بهبود زندگی و برقراری ارتباط میان جوامع،  در سراسر کشور هستند.”

مقررات جدید ما، با ایجاد یک محیط نظارتی امن و قابل پیش بینی ، فرصت های جدیدی را برای کانادایی ها ایجاد می کند، که در بستر آن، این صنعت می تواند نوآوری کند. گردانندگان پهباد های تفریحی و غیر تفریحی میتوانند به راحتی به فضای هوایی کانادا ، با رعایت این قوانین، دسترسی پیدا کنند. “

مقررات جدید کانادا پس از آن وضع شدند که ،پهباد ها در طول تعطیلات  باعث ایجاد هرج و مرج در فرودگاه Gatwick انگلستان شدند. به گزارش BBC ، در 20 دسامبر، به دلیل پرواز پهباد ها بر فراز یکی از شلوغ ترین فرودگاههای انگلیس ، ده ها هزار مسافر سردرگم شدند.

در میان قوانین جدید، محدودیت سنی برای کاربران پهباد ها قرار گرفته است، که باید حداقل 14 سال سن داشته باشند.

گردانندگان پهباد ها در حال حاضرباید نسبت به ثبت نام پهباد های خود اقدام کنند و شماره ثبت خود را بر روی هواپیما درج کنند. یک امتحان آنلاین را بگذرانند و یک گواهینامه خلبانی برای عملیات مبتدی یا پیشرفته دریافت کنند. در ارتفاع 122 متری (400 فوت) سطح زمین پرواز کنند؛ و از ترافیک هوایی دور بمانند.

خلبانان همچنین مجاز به استفاده از سیستم هواپیمایی کنترل از راه دور (مانند هواپیماهای بدون سرنشین) در طول 12 ساعت پس از مصرف  نوشیدنی های الکلی یا تا زمانی که تحت تاثیر الکل باشند، نیستند.

دولت اضافه می کند، تنها خلبانانی که ، خارج از قوانین ،  نیاز به پرواز پهباد هابرای عملیات مبتدی و پیشرفته دارند، قبل از پرواز باید برای Special Flight Operations Certificate (SFOC  درخواست بدهند.

از تاریخ 1 جون 2019، خلبانان باید گواهینامه ها و مدارک ثبت نام را در زمان پرواز هواپیماهای بدون سرنشین خود، همراه داشته باشند.

این به معنای داشتن یک نسخه الکترونیکی در دستگاه تلفن همراه خود و یا حمل یک نسخه چاپی است.

در مورد تخطی از قانون، دولت فدرال اظهار می دارد هر کس که قوانین را نقض کند، ممکن است تا 25000 دلار جریمه و یا به زندان محکوم شود.

دولت کانادا تصریح کرد، تمام خلبانان پهباد ها تحت قانون Criminal Code، قوانین استانی، قوانین شهرداری شامل مواردی نظیر حفظ حریم خصوصی و تجاوز به حقوق دیگران هستند.

در معرض خطر قرار گرفتن امنیت یک هواپیما ، جرم بزرگی است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!