Connect with us

مهاجرت به کانادا

کانادا سومین کشور مطلوب زنان در سال 2019

Published

on


بنابر نظرسنجی انجام شده توسط «نست پیک» و بر اساس شاخص‌های قابلیت زندگی زنان کانادا در سال 2019 پس از نروژ و سوئد سومین کشور مطلوب برای زندگی است.

به گزارش رسانه هدهد به نقل از گلوبال نیوز، امسال موضوع روز جهانی زن هشتک تعادل برای بهتر (#BalanceforBetter) انتخاب شده است. این کمپین درصدد است اقدامات مهم زنانه را از طریق چالش‌های متعصبانه و نکوداشت دستاوردهای زنان را برجسته کند.
بر اساس این گزارش کانادا با توجه به اینکه در این مسیر قرار دارد بعد از نروژ و سوئد در رتبه سوم بهترین کشورها برای زندگی زنان است و در عین حال کشورهای مولداوی، مقدونیه و ارمنستان از این منظر در ردیف بدترین کشورها هستند.
این گزارش از طریق نظرسنجی آنلاین توسط روزنامه نگاران در 100 کشور دنیا انجام شده و نتایج آن بر اساس پاسخ شرکت کنندگان در رابطه با مسائل روزمره زنان مانند سلامتی، تحصیلات و ایمنی و نمره دادن از 0 تا 10 بدست آمده است.
بعنوان مثال ، نمره 10 به سوال راجع به قاچاق انسان، به معنی این است که این کشور از نظر قاچاق انسان برای زنان مناسب است.
چهار بخش اصلی این نظرسنجی عبارتند از : زیرساختها، برابری ، قانون و کار. بر پایه این چهار بخش اصلی ضرورتهای دیگر مانند سلامتی، ایمنی، تحصیل، قوانین طلاق و … نیز مطرح شده‌اند.
50درصد جمعیت کانادا زن هستند.
تقریبا 50درصد جمعیت کانادا را زنان تشکیل می‌دهند با این وجود فقط 39درصد کارکنان دولت و 35درصد سایر منصبهای مدیریتی میانی در اختیار زنان قرار دارد.
در سایر بخشها البته وضعیت بهتر است به عنوان مثال 59درصد کاروان المپیک کانادا را زنان تشکیل می‌دادند همچنین بر اساس شاخص‌های این نظرسنجی کانادا یکی از معدود کشورهایی است (همانند ایرلند و استرالیا) که زنان بابت محصولات بهداشتی مخصوص خودشان مالیات نمی‌پردازند.

25 اکتبر روز دستمزد مساوی
یکی از جالب‌ترین بخشهای این نظرسنجی راجع به «روز دستمزد برابر » است. روز دستمزد برابر روزی برای یادآوری نابرابری و شکاف جنسیتی در پرداخت دستمزد به مردان و زنان، و تلاش برای برقراری برابری است. این روز در نروژ 4 دسامبر، در سوئد 23 نوامبر و در کانادا 25 اکتبر است.

ایمنی، آموزش و سلامت
وقتی از زنان شرکت کننده دراین نظرسنجی راجع به مهم‌ترین موضوعات زندگی‌شان سوال شده است گفتند: ایمنی، آموزش و سلامت.
بر اساس یک نظرسنجی دیگر که سه‌شنبه گذشته توسط Canadian Centre for Policy Alternatives منتشر شد نیز برخی از بهترین مکانها در داخل خاک کانادا نیز معرفی شده‌اند.
کینگ استون اول ، بری آخر
بر اساس این آنالیز 26 شهر بزرگ در کانادا بعنوان بهترین مکانها برای دستیابی خانمها به 5 قابلیت ایمنی اقتصادی، ایمنی شخصی، تحصیلات، سلامتی و موقعیت‌های رهبری معرفی شدند.
بر همین اساس شهر کینگ استون « انتاریو در صدر و بری» انتاریو در انتهای این جدول قرار دارند.

حقوق برابر فقط در 6 کشور
بر اساس آخرین گزارش بانک جهانی، تنها در 6 کشور بلژیک، دانمارک،فرانسه، لیتوانی، لوکزامبورک و سوئد حقوق زنان و مردان یکسان بوده و در کانادا این رقم حدود 97 درصد است.
معیارهای این آنالیز عبارتند از: جایی رفتن، چیزی خریدن،ازدواج کردن، بچه دار شدن، کسب و کار داشتن،مدیریت دارایی و دریافت حقوق بازنشستگی.
بررسی عملکرد کشورهای مختلف نشان می‌دهد که زنان معمولا در بیشتر کشورها حقوقی کمتر از مردان (سه چهارم مردان) دریافت می‌کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!