Connect with us

کار در کانادا

کانادا به شدت با معضل کمبود خلبان مواجه شده است

Published

on


به عقیده مقامات فدرال تغییرات اساسی جهت رفع مشکل کمبود خلبان هواپیمایی در کانادا نیاز بوده، که پیشنهاد آنان استراتژی مورد استفاده سایر کشورها، یعنی پرداخت هزینه دوره های آموزشی خلبانی توسط دولت و ایرلاین ها می باشد.


این بودجه به نوبه خود از «تامین نیروی کافی خلبانان آموزش دیده و حفظ تقاضای فعلی و پیش بینی شده» اطمینان حاصل کرده و می تواند به طور کامل یا جزئی پوشش داده شود، که بنا بر آن خلبانان متعهد به چندین سال خدمت به آن شرکت هواپیمانی خواهند گشت.
John McKenna، رئیس و مدیرعامل انجمن حمل و نقل هوایی کانادا، اظهار داشته است که گروه وی خواستار ارائه وام های خصوصی به دانشجویان واجد شرایط توسط بانک گشته است.
این انجمن سالانه 5 میلیون دلار برای دولت به ارمغان می آورد، این در حالی است که 10 درصد دانشجویان قادر به ادامه و اتمام دوره آموزشی خود نمی باشند که به گفته وی با 5 میلیون دلار، دولت قادر به آموزش سالانه 600 نفر خواهد بود، که در نتیجه هر ساله 600 نفر به تعداد خلبانان افزوده گشته و این کمبود جبران خواهد گشت.
بنا بر برآوردهای این صنعت با افزایش تقاضا در سفرهای هوایی، تا سال 2025 کانادا به 7,300 خلبان تجاری جدید نیاز خواهد داشت، که البته 3,000 تای آن کسر خواهد شد.
و برآوردهای جهانی حاکی از آن است که تقاضای جهانی برای خلبانان جدید تا سال 2027 به 255,000 خواهد رسید که اکثریت هنوز روند طولانی آموزش و ورود به سیستم ساعت پرواز را آغاز ننموده اند.
در حال حاضر برنامه های موجود مناسب رفع این مشکل نبوده و در واقع هیچ کمکی به کاهش هزینه های بالای کسب مجوز تجاری در کانادا ما بین 80 هزار تا 95 هزار دلار نمی کنند.
برخی برنامه های موجود که توسط مقامات جهت کمک به رفع این مشکل رد گشته اند عبارتند از:
– برنامه های حمایتی کارآموزی کارایی چندانی نخواهند داشت چرا که خلبانی یک تجارت مشخص محسوب نمی شود.
– برنامه وام های دانشجویی کانادا بایستی به منظور رسیدن به میزان هزینه های آموزش خلبانی، تغییر نمایند.
– برنامه اشتغال جوانان، خلبانان مشتاق را دانش آموز محسوب ننموده، بدان معنی که شرایط و ضوابط بودجه نیازمند ارائه یارانه خواهد بود.
در ماه سپتامبر، دولت از افزایش بودجه مؤسسه فنی ملل نخست به 4.9 میلیون دلار در طی سه سال خبر داده تا بتواند برنامه آموزش خلبانی تجاری خود را گسترش داده و تعداد دانشجویان را دو برابر نماید.
همچنین 400,000 دلار نیز جهت توسعه طرحی برای جذب و حفظ بیشتر زنان به این بخش، برای آژانس هوایی غیر انتفاعی مستقر در ادمونتون اهدا گشته است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!