Connect with us

کار در کانادا

کانادا با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است

Published

on


کارشناسان می گویند، کانادا با کمبود نیروی کار ماهر مواجه می باشد، که باعث محدود شدن رشد مشاغل شده است. در تحقیقی که توسط بانک مرکزی کانادا انجام گرفت مشخص شد، کمبود نیروی کار در 53 درصد از بیزینس های کوچک و متوسط باعث شده، سرمایه گذاری شان کم شود.


Steven Tobin کارشناس بازار کار می گوید، در سال های گذشته، تحصیلات را ملاک تخصص می دانستند، اما اکنون وضعیت در حال تغییر است. تخصص و تحصیلات یکی نیستند.
وی می گوید تفاوت زیادی میان کمبود نیروی کار و کمبود نیروی کار ماهر وجود دارد. کمبود نیروی کار ماهر زمانی است که، برای یک جایگاه شغلی درخواست نیروی کار می کنید، اما متقاضیان تخصص لازم برای انجام آن کار را ندارند. تامین نیروی مورد نیاز بازار کار، نیازمند روش های جدید است.
در پژوهشی که در سال 2018 ، توسط موسسه ی ManpowerGroup انجام گرفت، 41 درصد از کارفرمایان اعلام کرده بودند، برای یافتن نیروی کاری مورد نظر خود، با مشکل مواجه هستند. اکثر این موقعیت های شغلی نیز، نیاز به متخصص دوره های فنی داشتند نه مدرک دانشگاهی. شغل هایی همچون جوشکاری، مکانیکی و برق کاری در میان 5 شغلی هستند که در ده سال گذشته با کمبود نیروی متخصص روبرو هستند. حزب فدرال اعلام کرده قصد دارد، نیروی کار خارجی را برای این مشاغل آموزش دهد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!