Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

کانادائی ها و آمریکائی ها به زودی باید برای سفر به اروپا، ویزای شینگن اخذ کنند

Published

on


از اول ژانویه سال ۲۰۲۱ شهروندان آمریکا، کانادا، استرالیا و به طور کلی کشورهایی که تاکنون برای سفر به اروپا نیاز به ویزا نداشته اند، باید مجوز ETIAS اخذ کنند.
اتحادیه اروپا سال گذشته شروع به طراحی این سیستم کرده و هدف آن را بررسی مسافران، برای کاهش تهدیدات امنیتی عنوان کرده است.
پارلمان اروپا با این تصمیم موافقت کرده است.
در حال حاضر، شهروندان بسیاری از کشورهای دنیا می توانند تا حداکثر 3 ماه به کشورهای حوزه ی شینگن بدون نیاز به ویزا سفر کنند که تصمیم جدید اتحادیه اروپا این شرایط را تغییر خواهد داد.
اتحادیه اروپا روز ۸ مارچ اعلام کرد، از اول ژانویه ۲۰۲۱، شهروندان کانادا و آمریکا و کشورهایی که تاکنون نیاز به شینگن نداشته اند، باید مجوز ETIAS را به صورت آنلاین درخواست کنند.
آنها باید در این سیستم آنلاین به تعدادی از سوالات پاسخ دهند و در انتها هزینه ی هفت یورویی آن را پرداخت کنند. مثبت یا منفی بودن پاسخ درخواست متقاضی به ایمیل او ارسال خواهد شد.
اگر جواب درخواست ETIAS مثبت باشد، مجوزی برای مدت سه سال برای متقاضی صادر خواهد شد که به وی اجازه می دهد به دفعات به اروپا سفر کند، ولی در هر بار سفر نباید مدت اقامت وی از 90 روز بیشتر شود. اتحادیه ی اروپا اعلام کرد: تکمیل این تقاضانامه آنلاین تقریبا ده دقیقه طول خواهد کشید و در بیش از ۹۵ درصد موارد، درخواست ها تایید خواهند شد.
آمریکا، کانادا، و استرالیا نیز سیستم مشابهی دارند که در آمریکا ESTA و در کانادا و استرالیا نیز ETA نامیده می‌شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!