Connect with us

کار در کانادا

کارکنان خط مقدم مبارزه با کرونا، درخواست مرخصی استعلاجی با حقوق را مطرح کردند

Published

on


کارکنان خط مقدم مبارزه با کرونا از جمله پرستاران و فروشندگان سوپرمارکت ها، معتقدند به چیزی بیشتر از تشکر زبانی نیاز است تا خدمت آنها جبران شود.

Carolina Jimenez، پرستار رسمی و هماهنگ کننده ی گروه Decent Work and Health Network می گوید، دولت از قبول اختصاص مرخصی با حقوق به این افراد که به طور زبانی قهرمان نامیده می شوند، طفره می رود.

وی گفت، این کارمندان می بایست در این دوران 14 روز مرخصی با حقوق حداقلی، برابر با 15 دلار برای هر ساعت، و7 روز مرخصی استعلاجی با حقوق برای کل سال داشته باشند.

یکی از کارمندان یک خانه ی سالمندان می گوید، که تمام وقت مشغول کار است و هیچ مرخصی با حقوقی ندارد. از سوی دیگر ترس ابتلا به بیماری وجود دارد، زیرا برخی از همکاران به طور همزمان در چند خانه ی سالمندان کار می کنند.

البته داگ فورد مسئول دولت انتاریو اعلام کرده، از هفته ی آینده هیچ کس مجاز نخواهد بود در چند خانه ی سالمندان کار کند و با افزایش بودجه کمک خواهد کرد، که افراد بتوانند در یک مجتمع شغل تمام وقت داشته باشند.

وزارت کار به این سوالات خبرنگاران در مورد حقوق و دستمزد پاسخ روشنی نداد، ولی اطمینان داد که اگر شخصی به دلیل بیماری مجبور به ماندن در منزل شد، نگران از دست دادن شغل خود نباشد. پیروی از دستورات بهداشتی دولت نباید باعث از دست دادن شغل بشود.

افراد شاغل در سوپرمارکت ها نیز خواستار تجهیزات حفاظت فردی شده اند. رفت و آمد افراد مختلف به مغازه ها و همچنین عبور و مرور آنها با وسایل نقلیه ی عمومی بدون تجهیزات محافظتی باعث نگرانی زیاد از ابتلا به بیماری شده است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!