Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

کابینه ی دولت جدید جاستین ترودو، تا 20 نوامبر معرفی خواهد شد

Published

on


جاستین ترودو اعلام کرد، کابینه ی جدید خود را با یک تعادل جنسیتی بهتر تا 20 نوامبر، معرفی خواهد کرد. همچنین دیگر تصمیمات مهم، اولویت های دولت و جایگاه افراد در دولت نیز، در روزها و هفته های آینده اعلام خواهد شد.
او همچنین احتمال ائتلاف حزب لیبرال با دیگر احزاب مترقی مانند NDP را به کل رد کرد و اعلام کرد، قصد دارد در آینده ی نزدیک نشستی با حضور رهبران تمامی حزب ها داشته باشد، تا بتواند با افکار و الویت های آنان برای آینده ی کانادا آشنا شود.


جاستین ترورد بعد از اعلام نتایج انتخابات، با فروتنی بسیار گفت، مردم ما را به دولت برگرداندند، این بار ما باید خواسته ها و الویت های مردم که طی کمپین های انتخاباتی در جریان آن قرار گرفتیم، از جمله توان مالی و تغییرات آب و هوایی را، بیشتر مدنظر قرار دهیم.
وی همچنین درباره ی شایعه پراکنی های زمان انتخابات، ابراز تاسف کرد. درباره ی آلبرتا و ساسکچوان نیز که در آنها حزب لیبرال یک نامزد هم نداشت اعلام کرد، برنامه هایی برای پر کردن این شکاف داریم.
گزینه ای متعددی برای کابینه ی جدید وجود دارد، و ترودو باید آنهایی را انتخاب کند که مطمئن است صدای همه ی استان ها و مناطق را به گوش دولت می رسانند.
Philippe Lagasse استاد دانشگاه Carleton معتقد است، چند راه برای ترودو وجود دارد. یکی اینکه توجه خود را بر غرب کانادا متمرکز کرده و نمایندگانی از مانیتوبا و بریتیش کلمبیا داشته باشد. زیرا اگر بخواهد تمرکز خود را بر همه استان ها بگذارد، اوضاع کمی سخت خواهد شد.
دو اینکه از اعضای دیگر حزب ها برای کابینه ی خود استفاده کند، که کار چندان خوشایندی نیست.
سه اینکه یک سناتور از استان های غربی انتخاب کرده و او را در راس کابینه قرار دهد. و این همان کاری است که نخست وزیر سابق، Stephen Harper، در سال 2006 انجام داد تا از حضور در کبک مطمئن شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!