Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

چیزهایی که درمورد استارت زدن و افزایش قدرت موتور در هوای سرد باید بدانید

Published

on


استارت خوردن ماشین در یک صبح سرد بسیار دشوار است و نیاز به موارد بسیار خاص با زمان بندی میلی ثانیه و یک ترتیب بسیار خاص دارد.

البته این از نظر راننده بسیار ساده است: شما سوئیچ را می چرخانید (یا دکمه را فشار می دهید)، موتور شما شروع می شود، و روز خود را می گذرانید، و همه ی اینها به دلیل فرآیندهای مختلف جدید مهندسی است، که معجزه ی احتراق در هوای سرد را به شما هدیه داده است.
در سردترین روزهای زمستان، بسیاری از ما از هیترهای مخصوص گرم کردن روغن اتومبیل استفاده می کنیم تا هنگام استارت زدن، موتور راحت تر روشن شود. این دستگاه ها به موتور و مایعاتی که در داخل آن گردش می کنند گرما می دهد، تا چرخش آن در هوای سرد راحت تر شود. اما اگر نتوانید ماشین خود را به آن وصل کنید، چه می کنید؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید موتور اتومبیل شما استارت می خورد، حتی اگر 10 روز در هوای منفی 30 درجه در پارکینگ فرودگاه پارک شده باشد؟
اطمینان حاصل کنید که باتری شما سالم است و از روغن سینتتیک استفاده می کنید به گفته ی بسیاری از کارشناسان، شما باید حداقل دو احتیاط عمده را قبل از شروع فصل سرما در زمستان انجام دهید، تا حداکثر اطمینان حاصل شود. ابتدا مطمئن شوید که باتری شما سالم است. توجه داشته باشید که یک باتری کارکرده ممکن است از نظر راننده خوب باشد، اما بهتر است تست باتری را در مرکز خدمات مورد اعتماد خود انجام دهید. این تست که رایگان و یا بسیار ارزان است، به باتری شما امتیاز قبولی می دهد و یا آن را رد می کند.
مورد دیگر استفاده از روغن موتور سینتتیک است. این نوع روغن موتور در سرمای شدید سبک تر است، به این معنی که در هنگام استارت، انرژی کمتری برای چرخاندن روغن های یخ زده صرف می شود. اگر با ماشین یا کامیون مدرنی رانندگی می کنید، به احتمال زیاد از روغن سینتتیک استفاده کرده است، و اگر ماشین قدیمی تری دارید، می توانید روغن آن را با روغن سینتتیک عوض کنید. در حقیقت، روغن موتور سینتتیک می تواند استفاده از هیترهای قدیمی را برای بسیاری از کانادایی ها منسوخ کند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!