Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

چگونه لیفت نسبت به تاکسی های دیگر ونکوور ارزان تر است؟

Published

on


پس از انتظاری طولانی، بریتیش کلمبیا سرانجام مجوز قانونی برای فعالیت دو سرویس اشتراک خودرو در ونکوور، به نام های اوبر و لیفت (Uber and Lyft) را از دولت دریافت کرد. مدیریت لیفت، Peter Lukomskyj، در بیانیه ای جزئیات هزینه سفر لیفت در ونکوور را منتشر کرد.
طبق این بیانیه مسافران مترو ونکوور به ازای هر استفاده باید حداقل 5 دلار بپردازند. هر سفر با 2.5 دلار برای آغاز و 2.5 دلار دیگر هزینه پوشش شروع می شود. این هزینه شامل هزینه کیلومتر بر دقیقه نمی شود.


به طور کلی شما هنگام استفاده از لیفت، به ازای هر کیلومتر 0.65 دلار و به ازای هر دقیقه 0.33 دلار باید پرداخت کنید.
این هزینه در مقایسه با تاکسی های دیگر در ونکوور کمتر است. طبق محاسبات تاکسیرانی در آگوست 2019 تاکسی های شهر هزینه ورود را 3.25 دلار و به ازای هر کیومتر 1.84 دلار دریافت می کنند.
به طور مثال اگر قصد داشته باشید از مرکز شهر ونکوور به فروشگاه والمارت نزدیک مرز شهر بروید حدود 22 دقیقه طول میکشد. براساس قیمت های لیفت این سفر برای شما 18.44 دلار هزینه دارد. بقیه هزینه ها نیز لحاظ می شوند، اما به طور کلی قیمت منصفانه ای است.
اما اگر این مسافت را با تاکسی های ونکوور بروید، باید حدود 20.80 دلار هزینه کنید.
در ماه اکتبر امسال شورای شهر ونکور با افزایش قیمت 0.33 دلاری در مرکز شهر بین ساعات 7 صبح تا 7 شب موافقت کرد. مرکز شهر شامل بالاتر از Commercial Drive و شمال خیابان شانزدهم می شود.
تابستان امسال اعلام شد لیفت از فصل پاییز فعالیت خود را در ونکوور آغاز خواهد کرد، اما لیفت همچنان در انتظار مجوز برای راه اندازی سرویس می باشد.
با توجه به اینکه لیفت و اوبر استخدام راننده را شروع کرده اند، به زودی هر دو فعالیت خود در ونکوور را آغاز خواهند کرد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!