Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

چگونه حیوانات خانگی خود را به کانادا انتقال دهیم

Published

on


ورود حیوانات خانگی به کانادا کار سختی نیست، در صورتی که جزء نژاد های ممنوع نباشند، فقط باید آنها را واکسینه کرد.
آژانس بازرسی محصولات غذایی کانادا (CFIA) ، مسئول ورود حیوانات خانگی به کانادا است. در سایت این سازمان به نشانی www.inspection.gc.ca شما می توانید مدارک لازم برای انتقال انواع مختلف حیوانات خانگی از جمله دوزیستان، خزندگان، پرندگان، گربه، سگ، ماهی، روباه، راسو، راکون، خوکچه هندی، جوندگان شامل موش، رت (نوعی جانور جونده)، همستر و سایر جوندگان، اسب ( از ایالات متحده آمریکا )، خرگوش، پستانداران، عقرب و یا عنکبوت را پیدا کنید. مراحل انجام کار نیز به طور دقیق توضیح داده شده است.


قرنطینه ی حیوانات اجباری نیست، اما تزریق واکسن الزامی است. در صورت لزوم تزریق واکسن هاری، آن را به طور رایگان تزریق می کنند.
توصیه های پزشکی
اگر قصد حمل حیوان خانگی خود به خارج از کشور را دارید، حتما ابتدا با دامپزشک خود مشورت کرده و موارد زیر را مد نظر قرار دهید:
واکسیناسیون حیوان را انجام داده و گواهی سلامت را از دامپزشکی بگیرید. با ارائه ی شناسنامه و گواهی سلامت، برای دریافت نامه ی خروج حیوان از کشور، که توسط اداره ی دامپزشکی صادر می شود، اقدام کنید.
همه ی موارد و شروط مربوط به حیوان خانگی خود را مطالعه کنید، تا به قرنطینه منتقل نشود.
میکروچیپ: برای خروج حیوان خانگی از کشور حتما باید میکرو چیپ به زیر پوست حیوان تزریق شود و کارت میکروچیپ که شامل یک کد 15 رقمی و مشخصات حیوان و صاحب حیوان است، صادر شود.
تیتر هاری: تیتر هاری که ایران صادر می کند، فقط در تعدادی از کشورها معتبر است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا و استرالیا تیتر هاری ایران را قبول نداشته و لزوما تاییدیه ی کشور دیگری را می خواهند. قبل از سفر خود این موضوع را با سفارت کشور مقصد چک کنید.
باکس: قبل از تهیه ی باکس از شرکت هواپیمایی مربوطه، در مورد اندازه و جنس آن که شامل باکس سافت و یا باکس هارد است بپرسید. معمولا به حیوانات زیر وزن 8 کیلوگرم اجازه داده می شود داخل کابین برده شوند و نیازی به انتقال آنها به قسمت بار نیست.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!