Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

چگونه از فضاهای عمودی موجود در خانه استفاده کنیم

Published

on


می توانیم با تفکر عمودی دوباره فضاهای ناخوشایند را بررسی کنیم، به ویژه هنگامی که سقف بیش از هشت فوت ارتفاع دارد.
چگونه انجامش بدهیم؟ در اینجا چند ایده وجود دارد.

از فرورفتگی های اتاق استفاده کنید
ما اغلب در دیوارهای فرورفته ی اتاق یک قفسه کتاب می گذاریم. این خوب است، اما با خلاقیت بیشتر می توانید از این فضا، عاقلانه تر استفاده کنید. در عکس بالا، با طراحی Nadine Sheppard می بینیم که از این فضا با وجود کوچکی، به طور هدفمند تر استفاده شده است.
نتیجه ی آن یک فضای در بسته برای ذخیره سازی در پایین و قفسه بندی چوبی نصب شده برای نمایش وسایل است که به طور منظم استفاده می شود: کتاب، عینک و یک گلدان کوچک زیبا.
این طراحی باعث می شود که اتاق بزرگتر به نظر بیاید. بسیاری از ورودی ها دارای فضاهای کوچکی هستند که به طور معمول برای نگهداری کفش ها استفاده می شوند. اما با یک طراحی شبیه این مورد می توان یک فضای تمیزتر ایجاد کرد. این روش مخصوصا برای حمام ها کاربردی است، که در یک فضای عمودی می توان اقلام موجود در حمام را در طبقات قرار داد.
استفاده از هنر به نفع خود از تصویر مناظر افقی، برای اثربخشی قوی تر در یک فضای عمودی استفاده کنید، مانند عکس بالا که مجموعه ای از صحنه های ساحلی، به صورت عمودی و تقریبا تا سقف قرار گرفته اند.
اضافه کردن چراغ های کوچک در اطراف فریم ها باعث می شود
در شب نیز حس خوبی داشته باشند. ایجاد مجموعه ی آثار هنری مانند این، حس صلح و آرامش را به اتاق وارد می کند.


ایجاد یک workstation
برای چندین سال تبدیل کمد های کوچک به workstation یک روند محبوب بوده است. با حذف درهای کمد، یک فضای کامل برای قرار دادن کامپیوتر با قفسه های بالایی و حتی کابینت های پایینی وجود خواهد داشت. فضای پشت میز را با کاغذ دیواری تا بالا بپوشانید. باز کردن در کمدها فضای بیشتری را ایجاد می کند و مکان بسیار خوبی برای استفاده از لپ تاپ، به جای استفاده از میز آشپزخانه در اختیار شما قرار می دهد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!