Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

چهار عضو جامعه ی دانشگاه UBC در میان قربانیان حادثه ی پرواز 752 خطوط هوایی اوکراین قرار دارند

Published

on


UBC تأیید کرده است، که سه دانشجوی سابق UBC و یک پژوهشگر فوق دکترا، از جمله کسانی بودند که در جریان پرواز 752 هواپیمایی بین المللی اوکراین (UIA) در ایران کشته شدند.


زینب اسدی لاری، محمدحسین اسدی لاری و نیلوفر رزاقی دانشجویان سابق و دکتر مهران ابطحی همکار تحقیقاتی فوق دکترا در UBC بودند.
زینب در سال 2016 در لیسانس علوم (BSc) به عنوان رشته ی اصلی بیولوژی ثبت نام کرد و محمدحسین در سال 2018 با مدرک لیسانس در رشته ی علوم سلولی، آناتومی و فیزیولوژیکی از UBC فارغ التحصیل شد.
نیلوفر رزاقی نیز در سال 2010 با لیسانس ریاضیات و در سال 2018 با لیسانس آموزش و پرورش از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. همسر وی اردلان ابن الدین حمیدی و پسر 15 ساله ی آنها کامیار ابن الدین حمیدی نیز در میان قربانیان این سانحه قرار دارند.
دکتر ابطحی نیز در میان کشته شدگان سقوط هواپیما بود، که در ماه اکتبر گذشته به عنوان همکار تحقیقاتی فوق دکترا، به گروه مهندسی عمران در UBC پیوسته بود.
در تاریخ 9 ژانویه ، دانشگاه پرچم های خود را در هر دو پردیس ونکوور و اوکاناگان به یاد قربانیان سقوط پرواز 752 UIA پایین آورد.
این هواپیما در اوایل روز چهارشنبه اندکی پس از برخاستن، سقوط کرد و باعث کشته شدن 176 مسافر و خدمه شد. در میان آنها 63 کانادایی وجود داشت، که بسیاری از آنها دانشجو یا اعضای هیئت علمی در سراسر کانادا بودند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!