Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

چند خبر کوتاه از کانادا

Published

on


در پی شیوع کووید-19 ، دو شرکت بزرگ  Victoria’s Secret و Bath & Body Works ،  صدها فروشگاه خود در مناطق مختلف کانادا و امریکا را تعطیل کردند. در حدود 250 فروشگاه برند Victoria’s Secret و 51  فروشگاه برند  Bath & Body Works،  به منظور حفظ کل مجموعه تعطیل می شوند. از 38 فروشگاه Victoria’s Secret در کانادا، 13 فروشگاه تعطیل خواهند شد. از مجموع فروشگاه های برند Bath & Body Works در کانادا نیز تنها یک شعبه باقی خواهد ماند.

یک خانه در Paix-et-Amitie حوالی Saint-Emile  نیمه شب به طور ناگهانی دچار آتش سوزی شده، و زنگ هشدار آتش نشانی باعث نجات معجزه آسای خانواده ی ساکن در آن شد.

به گفته ی Alexandre Lajoie، سخنگوی آتش نشانی کبک  (SPCIQ)، در صورت عدم وجود زنگ هشدار، سرنوشت تلخی در انتظار این خانواده بود.

محققان کانادایی می گویند، با آزمایش بر روی فاضلاب ها می توانیم موج دوم ویروس کووید-19 را شناسایی کنیم. تاکنون چندین کشور از این روش استفاده کرده اند. محققان کانادایی نیز این آزمایش را در انتاریو و کبک که حجم عفونت بالا بوده است، انجام خواهند داد.

ناتالی ری، وزیر فرهنگ و ارتباطات کبک اعلام کرد، از تاریخ 29 ماه می موزه‌ها، کتابخانه‌ ها و سینماهای ماشینی سراسر کبک بازگشایی خواهند شد. کتابخانه ها فقط برای امانت دادن کتاب در دسترس هستند. سالن های کنسرت و سایر سالن های اجرا نیز فقط برای ضبط کنسرت ها و یا نمایش های بدون تماشاگر، از تاریخ اول جون بازگشایی می شوند.

 


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!