Connect with us

املاک در کانادا

پیش بینی قیمت ها در بازار مسکن کانادا پس از بحران کرونا

Published

on


بازار مسکن ونکوور با وجود آمار خوب در ماه فوریه و شروعی عالی در ماه مارس، در هفته ی آخر این ماه با کاهش شدید معاملات روبرو شده و تقریبا به نصف رسید. بررسی ها نشان می دهد تعداد معاملات مسکن در سال جاری 46 درصد نسبت به ماه مارس سال گذشته افزایش داشته است.

در تورنتو نیز همین شرایط برقرار بوده و با وجود اینکه میزان فروش در دوهفته ی اول ماه مارس 49 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته، اما در دو هفته ی آخر 16 درصد کاهش را نشان می دهد.

و حالا پیش بینی ها برای ماه آوریل یک سقوط تاریخی را نشان می دهند.

دیوید هاچیسون یکی از مشاورین املاک تورنتو می گوید، تا کنون هیچ گاه بازار ونکوور را اینچنین آرام ندیده بوده است. ما نمی توانیم بگوییم بعد از این بحران قیمت ها چه خواهند شد، ولی بسیاری از افراد معتقدند قیمت ها به زودی پایین می آیند و در این صورت چرا باید در این روزها خرید کنند؟

بانک آر بی سی پیش بینی کرده، میزان فروش در سال جاری به میزان 20 درصد و در سال آینده 30 درصد کاهش خواهند داشت، که این موضوع در کوتاه مدت قیمت مسکن را کاهش خواهد داد. از طرف دیگر با از دست رفتن شغل میلیون ها نفر و گسترش بیکاری، بسیاری از فروشندگان مجبور می شوند برای فروش املاک خود، قیمت ها را پایین بیاورند.

البته ویروس کرونا به غیر از اثر بر روی معاملات مسکن مشکلات دیگری را نیز ایجاد کرده است. 65 هزار نفر از افراد در ماه های ژانویه و فوریه معامله ی مسکن انجام داده اند که بسیاری از آنها دچار مشکل شده اند، به عنوان مثال مستاجران این املاک نتوانسته اند کرایه ی ماه آوریل را پرداخت کنند و مالک قبلی هم نمی تواند مستاجر را از ملک بیرون کند، و چون پیش از حضور مالک جدید باید تکلیف ملک مشخص شود، با مشکلات حقوقی مواجه شده اند.

در البرتا نیز علاوه بر بحران ویروس کرونا، قیمت نفت نیز کاهش پیدا کرده که باعث بیکاری صدها نفر در این حوزه شده است. و بالطبع افراد خریدهای خود را به آینده موکول می کنند.

در کلگری نیز پیش بینی شده قیمت ها در ماه های آینده بسیار کاهش یابد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!