Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

پژوهش ها نشان داده اند صبح زود مدرسه رفتن برای کودکان ضرر دارد

Published

on


مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌های آمریکا، انجمن خواب آمریکا و انجمن پزشکی آمریکا با پژوهش هایی که به تازگی انجام داده اند دریافتند، مدارس نباید زودتر از ساعت 8:30 صبح شروع به کار کنند.
خواب در کل چهار یا پنج مرحله دارد که مرحله های اول به نام خواب بدون حرکات سریع چشم و مرحله ی آخر به نام خواب همراه با حرکات سریع چشم، خوانده می شود.


مرحله ابتدای خواب که بسیار کوتاه بوده و بین 5 تا 10 دقیقه طول می کشد، معروف به خواب سبک بوده و بدن شروع به کند شدن می کند. در مرحله ی دوم حرکت چشم، ضربان قلب، دمای بدن و فعالیت عضلات کاهش یافته و ذهن برای خواب عمیق آماده می شود.
در مراحل سوم و چهارم، بدن وارد دوره ی خواب عمیق می‌ شود، اگر در این مراحل ، عاملی باعث بیداری ناگهانی شود، فرد تا دقایقی در مورد زمان و مکان دچار گیجی می شود.
مرحله ی آخر پیچیده ترین مرحله ی خواب است، که مهم ترین مرحله برای سلامت جسم و روح، محسوب می شود.
زیست شناسان می گویند، بدن کودکان و نوجوانان طوری عمل می کند که ساعت 11 شب به خواب رفته و 8 صبح بیدار شوند، و زمان شروع مدارس با ساعت خواب آنها سازگاری ندارد. بیدار شدن برای مدرسه در صبح زود باعث می شود، مرحله ی آخر خواب یعنی مهم ترین قسمت آن کوتاه شود و به سلامت کودکان آسیب وارد شود.
کمبود خواب کودکان و نوجوانان باعث می شود زودتر به فشار خون بالا، چاقی، دیابت و ضعف سیستم ایمنی مبتلا شوند.
این تحقیقات نشان می دهد، شروع مدارس در ساعت 9 صبح، باعث افزایش قدرت یادگیری و باعث پیشرفت درسی آنها می شود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!