Connect with us

کار در کانادا

پس از بازگشایی اقتصاد، آیا پرداخت کمک هزینه ی ماهانه ادامه خواهد یافت؟

Published

on


پس از چند ماه از شروع پاندمی کووید-19 ، در حدود 2 میلیون شغل در کانادا از بین رفته و در حدود 20 درصد از جمعیت کشور، یعنی 2 میلیون نفر، برای دریافت کمک هزینه ی ماهانه ثبت نام کرده اند.

حال کارشناسان اقتصادی اعلام کرده اند که زندگی این افراد قبل از شیوع ویروس نیز بسیار سخت بوده و کووید-19 فقط شرایط را برای آنها سخت تر کرده است.

اولین فورگت یکی از کارشناسان اقتصادی دانشگاه منیتوبا می گوید، بسیاری از این افراد در دوران قبل از همه گیری نیز زندگی خوبی نداشتند، و عده ای نیز بودند که فکر می کردند شغلی تضمین شده دارند. ولی آنها نیز به دلیل شرایط جدید نیازمند کمک های دولتی شده اند. کروناویروس به ما نشان داد که زندگی همه ی ما به هم وابسته است.

فورگت معتقد است، دولت باید با محاسبه ی پول مورد نیاز برای یک زندگی حداقلی و با بررسی میزان درآمد هر خانواده، به جبران کسری آنها در تامین هزینه ها کمک کند.

البته برخی دیگر از کارشناسان معتقدند ارائه ی کمک های دولتی به خانوارها، روحیه ی کار و تلاش در افراد را از بین می برد و آنها به امید دریافت کمک هزینه ی دولتی دست از کوشش بر می دارند.

اما فورگت می گوید که ما تجربه ی کمک دولتی در دهه ی 1970 در استان مانیتوبا را داشته ایم، که در آن زمان 30 درصد از جمعیت شهر داوفین درآمد تضمین شده ی ماهیانه داشتند. تجربه ی آن مدت به ما نشان داد که میزان خشونت در جامعه کاهش یافت، سلامت روانی بالاتر رفت و کسانی که کار نمی کردند وقت خود را به تحصیل و گذراندن دوره های تکمیلی اختصاص می دادند.

و از سوی دیگر برخی کارشناسان می گویند که کمک  مالی دولتی باعث می شود، کارگران کار خود را رها کنند تا از کمک مالی استفاده کنند. آنها می گویند جوانان، کارگران کم مهارت و شاغلان پاره وقت بیشتر از دیگران تحت تاثیر بحران کووید 19 قرار گرفته اند و در صورت ادامه داشتن کمک های مالی دولتی، این افراد در اولویت هستند. البته کمک ها نباید به اندازه ای باشد که انگیزه ی آنها برای ورود به بازار کار به طور کلی از بین برود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!