Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

پزشکان درمورد خطر آسیب های چشمی، به وسیله ی اسلحه ی اسباب بازی Nerf هشدار می دهند

Published

on


یک زن 43 ساله، بعد از اصابت یک گلوله ی فومی از اسلحه ی اسباب بازی Nerf به چشم چپش، تقریبا کور شد. اخیرا پزشکان نگران احتمال ابتلا به آسیب های بیشتر با اسباب بازی های با سرعت بالاتر هستند.
Juanita Henschel می گوید زمانی که به طور تصادفی یکی از دارتهای فوم به گوشه ی چشم چپش برخورد کرد، یکی از فرزندانش حدود شش متر دورتر از او ایستاده بود.
هرچند دید چشم او پس از حادثه تغییری نکرد، اما Henschel روز بعد متوجه شد که « نقاط شناور کوچک سیاهی « را در میدان دید همان چشم می بیند.

در همان روز، Henschel گفت که دکتر چشم به او گفته است، پارگی در شبکیه اش اتفاق افتاده و او در معرض نابینایی در چشم چپ قرار دارد. او گفت که نمیتوانست باور کند که این گلوله ی کوچک فومی بتواند، باعث ایجاد آسیب به این بزرگی شود.
خوشبختانه، پزشک او توانست با استفاده از لیزر چشم Henschel را درمان کرده و شبکیه اش را در جای خود نگه دارد. پزشکان دانشگاه آلبرتا، این پرونده را در مجله ی چشم پزشکی کانادا در ماه جاری منتشر کردند. این مقاله شامل هشدار در مورد اسباب بازی های پرتابی با سرعت بالا مانند اسلحه های Nerf و تفنگ های با تیر پلاستیکی است.
تست ها نشان می دهند این اسلحه ها می توانند گلوله را تا سرعت 69 کیلومتر بر ساعت پرتاب کنند. این مقاله این افزایش سرعت ها را به پیشرفت های طراحی در تکنولوژی خشاب ها، طراحی آیرودینامیکی و افزایش وزن گلوله های فومی مربوط می داند.
در موردی دیگر، در ماه ژانویه یک عمل جراحی بر روی پسری 16 ساله انجام گرفت تا شبکیه ی جدا شده را در جای خود قرار دهند. چشم وی توسط دوستش با گلوله فومی یک اسلحه ی Nerf، مورد اصابت قرار گرفته بود.
مواردی مانند این ها باعث می شوند پزشکان از استفاده کنندگان از اسلحه های اسباب بازی بخواهند، تا عینک های محافظ را در هنگام بازی به چشم خود بگذارند.
Hasbro، شرکت سازنده ی اسلحه های Nerf ، در تبلیغاتش و روی بسته بندی اسباب بازی، افراد را با عینک نشان می دهد.
Julie Duffy ، معاون ارشد ارتباطات جهانی Hasbro، در بیانیه ای گفت ایمنی محصول یک اولویت مهم برای این شرکت است. محصولات ما مطابق با قوانین، مقررات و استانداردهای ایمنی جهانی قابل استفاده هستند. استفاده کنندگان نباید هرگز به سمت چشم یا چهره ی افراد
هدف گیری کنند.
با وجود این که دید چشم Henschel در حال حاضر تثبیت شده است، او گفت که خانواده اش را از استفاده از اسلحه اسباب بازی منع کرده است. او گفت، این ما را ترساند. شما واقعا باید توجه کنید که چگونه بازی می کنید و قوانین ایمنی را در زمان بازی رعایت می کنید یا خیر.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!