Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

پرواز موفقیت آمیز اولین هواپیمای برقی در بریتیش کلمبیا

Published

on


اولین هواپیمای برقی کانادایی، پرواز آزمایشی موفقیت آمیز خود را در بریتیش کلمبیا انجام داد.


Engadget گزارش داد، طراحی این هواپیما که eBeaver نام دارد، مربوط به سال 1946 است. این پرواز آزمایشی توسط گرگ مک داگال، مدیر عامل شرکت هاربور ایر کانادا، بر فراز رودخانه ی فریزر در ریچوند بریتیش کلمبیا انجام شد، این پرواز ده دقیقه به طول انجامید.
شرکت هاربور ایر در بیانیه ای اعلام کرد، این یک پرواز تاریخی بود، و پیش بینی می شود eBeaver تا سال 2022 برای انجام پروازهای تجاری آماده باشد.
شرکت هاربور ایر اخیرا خبر داده بود که با شرکت مگنیکس واقع در واشنگتن، وارد همکاری شده و قصد دارد اولین ناوگان هوایی تجاری برقی را راه اندازی کند.
eBeaver نسخه ی تکمیل و اصلاح شده ی هواپیمای de Havilland’s legendary DCH-2 Beaver ساخت شرکت مگنیکس می باشد. موتور این هواپیما 750 اسب بخار قدرت دارد.
تاکنون هواپیماهای برقی بسیاری ساخته و آزمایش شده اند، اما هیچ یک از آنان عملکرد مطلوبی نداشته اند. اما طرفداران eBeaver معتقدند، رویای سفر با هواپیماهای کاملا برقی، به زودی محقق می‌ شود.
ناوگان فعلی شرکت هاربور ایر، شامل 14 هواپیمای DHC-2 با ظرفیت 6 سرنشین است، که هزینه ی سوخت موتور توربینی Pratt & Whitney PT-6A آنها، 300 دلار در هر ساعت پرواز است.
در حالی که با صرف هزینه ی 10 تا 20 دلاری می توان باتری هواپیمای برقی eBeaver را شارژ کرد که با این هزینه مسافتی در حدود 100 مایل را می پیماید.
جالب است بدانید، فاصله ی میان ونکوور و ویکتوریا 58 مایل است، که کشتی های معمولی این مسیر را در 4 ساعت طی می کنند، اما پرواز میان این دو شهر با هواپیمای برقی eBeaver تنها 30 دقیقه زمان خواهد برد.
از دیگر مزایای این هواپیماها می توان به هزینه ی اندک برای راه اندازی و نگهداری اشاره کرد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!