Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

پرفروش ترین اتومبیل های الکتریکی در سال 2019

Published

on


در گزارشی که اخیرا در مورد پرفروش‌ ترین اتومبیل های الکتریکی در سال 2019 منتشر شده است، شرکت های خودروسازی آمریکایی و چینی در رتبه های برتر قرار دارند.


در این گزارش لیستی از پنج اتومبیل الکتریکی و دوستدار محیط زیست پر فروش در سال 2019، ارائه شده است، تا علاقمندان از بهترین محصولات موجود در بازار مطلع باشند.
با افزایش هر روزه ی آلودگی هوا در شهرها و به منظور کاهش انتشار آلاینده ‌ها و گازهای گلخانه ‌ای، کشورها تمایل بیشتری به سوی خودروهای الکتریکی دارند.
با افزایش محبوبیت اتومبیل های الکتریکی، شرکت‌ های خودروسازی در سراسر جهان با هم رقابت می کنند، تا خودروهایی با طراحی بهتر و باتری های قوی تر تولید کنند، تا سهم بیشتری از بازار را به خود تخصیص دهند.
نمودار پرفروش ‌ترین اتومبیل های الکتریکی نمودار بر اساس این نمودار اتومبیل تسلا مدل 3 در رتبه ی اول پرفروش ‌ترین اتومبیل های الکتریکی قرار گرفته است. در سال 2019، تعداد 301 هزار دستگاه از این اتومبیل، در سراسر دنیا به فروش رسیده است.
تسلا یکی از جدیدترین شرکت های اتومبیل سازی است، که در سال های اخیر به دلیل تولید و عرضه ی خودروهای تمام الکتریکی قدرتمند، با توان پیمایش مسافت‌ های طولانی و ظرفیت بالای باتری، موفق شده توجه مشتریانی از سراسر دنیا را به خود جلب کرده و بیشترین سهم از بازار را به محصولات خود اختصاص دهد.
در رده ی دوم و سوم این فهرست، خودروهای BAIC – EU series و نیسان لیف nissan LEAF به ترتیب با فروش 111 هزار و 70 هزار دستگاه، قرار دارند.
در رده ی چهارم و پنجم این فهرست نیز، خودروهای BYD yuan/S2 EV و SAIC Baujon E series به ترتیب با فروش 68 هزار و 60 هزار دستگاه، قرار دارند.
بررسی بازار خودرو و نمودار منتشر شده نشان می دهد، بازار تولید و عرضه ی اتومبیل های الکتریکی در اختیار خوروسازان آمریکایی تسلا ، چینی BAIC،BYD و SAIC و ژاپنی Nissan است.
بیشتر مشتریان اتومبیل های الکتریکی، کشورهای منطقه ی اسکاندیناوی، ایالات متحده آمریکا، کانادا و چین می باشند. کشورهای دوستدار محیط زیست، با تبلیغات زیاد و ارائه ی تسهیلات ویژه، شهروندان خود را به خرید اتومبیل های الکتریکی و هیبریدی تشویق می کنند. به تازگی چین اعلام کرده، تا سال 2025 باید حداقل یکی از هر پنج اتومبیل در این کشور، الکتریکی و یا هیبریدی باشد.
همچنین کشورهای بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ی 2030 و نهایتا تا دهه ی 2040 ممنوع و متوقف اعلام کرده اند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!