Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

ویزای کاری و تحصیلی کانادا، برای پاییز 2020 تغییراتی خواهد داشت

Published

on


کانادا در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک تغییر بزرگ در قوانین مجوز کار پس از تحصیل  (Post-Graduation Work Permit (PGWP  برای آن دسته از دانشجویان بین المللی می باشد، که قصد دارند تحصیل خود در کانادا را، از پاییز امسال آغاز کنند.

 PGWP به دانش آموزان بین المللی امکان می دهد، که بعد از اتمام تحصیل در مراکز تحصیلی مشخص (designated learning institution (DLI  تجربه ی کار در کانادا را به دست بیاورند.

دانشجویان بین المللی در صورتی می توانند واجد شرایط PGWP باشند که از دوران تحصیل خود دیپلم، مدرک یا گواهینامه داشته باشند و حداقل یک برنامه ی تمام وقت هشت ماهه را در یک DLI گذرانده باشند. زمان نهایی PGWP بستگی به مدت زمان تحصیل فرد در کانادا دارد.

 دانشجویان اکنون می توانند برنامه ی تحصیل خود را به صورت آنلاین آغاز کنند و بعد از ورود به کانادا واجد شرایط  PGWP  سه ساله باشند.

 تاکنون دوره های آنلاین جزء دوره ی PGWP محسوب نمی شدند، اما در حال حاضر با توجه به شرایط ناشی از پاندمی ویروس کرونا و محدودیت های سفر در سراسر جهان، وزارت مهاجرت، پناهجویی و شهروندی کانادا، به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد که از خارج کشور به صورت آنلاین به مطالعه بپردازند و همچنان واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی نیز باشند.

 دانشجویان بین المللی جدید می توانند برنامه ی تحصیل خود را به صورت آنلاین از پاییز 2020 آغاز کرده و تا 50 درصد از زمان تحصیل خود را نیز در خارج از کشور بگذرانند، و پس از پایان دوره ی درسی خود، واجد شرایط دریافت PGWP باشند.

 این یک خبر بسیار مهم است، زیرا PGWP برای دانشجویان  بین المللی کانادا بسیار اهمیت دارد، زیرا  به آنها امکان می دهد بعد از پایان تحصیلاتشان تا 3 سال در کانادا کار کنند. و این تجربه ی کاری در هنگام ثبت درخواست مهاجرت به صورت استانی و یا فدرال مزیت بسیار بزرگی محسوب میشود. حدود 60 درصد دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیلاتشان این کار را انجام می دهند.

 در سیستم اکسپرس انتری نیز با داشتن تجربه ی تحصیل و کار در کانادا، امتیاز بالاتری دریافت خواهید کرد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!