Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

وکلا پس از آنکه دستگاه های الکترونیکی مردی در Pearson Airport توقیف شد، هشدار دادند: « تلفن همراه شما در مرز امنیت ندارد»

Published

on


اکثر کانادایی ها می دانند چرا مقامات اجازه دارند در هنگام ورود به کشور چمدان ها را بگردند.

اکثریت می دانند که این نفوذ به حریم خصوصی افراد، برای ایجاد امنیت فیزیکی برای همه است.
اما در مورد دستگاه های الکترونیکی از جمله گوشی ها و لپ تاپ ها چرا این کار انجام می گیرد؟

شما ممکن است بتوانید لباس زیر را درچمدان داشته باشید، اما در تلفن شخصی شما، عوامل و کارکنان خطوط مرزی به راحتی می توانند به اطلاعات بانکی، تاریخچه ی مرورگر، اسناد کاری، پرونده های بهداشتی، اطلاعات تماس دوستان و اعضای خانواده، عکس ها، ایمیل و پیام متنی که در سال های اخیر نوشته اید و خیلی چیزهای دیگر دسترسی پیدا کنند. پس چرا این اجازه به آنها داده شده است؟


در روز 5 می، یک وکیل تورنتویی در حال بازگشت به کانادا از آمریکای جنوبی بود که اعضای آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) کلمه عبور مرد برای تلفن و لپ تاپش را درخواست کردند.
وی از این کار خودداری کرد، در نتیجه CBSA دو دستگاه او را توقیف کرد و به او اطلاع داد که تلفن و لپ تاپ او به یک مرکز دولتی فرستاده می شود تا کارکنان رمزهای عبور را شکسته و دستگاه ها را جستجو کنند.

پس اگر CBSA درخواست دسترسی به دستگاه های الکترونیکی شما را داشت، چه باید بکنید؟
Open Media، راهنمای « شناخت حقوق خود» را به اشتراک گذاشته است، که توسط B.C. Civil Liberties Association (BCCLA و Canadian Internet Policy and Public Interest Clinic (CIPPIC در سال 2018 منتشر شده و عنوان آن « راهنمای الکترونیکی حریم شخصی وسایل الکترونیکی: راهنمایی برای حقوق شما در مرز» می باشد و شامل مواردی است که در مبادی ورودی کانادا و همچنین ایالات متحده مجاز و یا غیر مجاز می باشند.

راهنما همچنین در مورد چگونگی محافظت از اطلاعات ذخیره شده در دستگاه های الکترونیکی شما و اقدامات قبل از مسافرت نیز توضیح می دهد .


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!