Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

ونکوور در نظر دارد به عنوان برگزار کننده المپیک زمستانی 2030 کاندیدا شود

Published

on


هم شهرداری و هم استان نخستین افکار خود را در مورد پیشنهاد احتمالی ونکوور برای میزبانی بیست و ششم بازی های زمستانی المپیک اعلام کرده اند.


John Furlong ، مدیر عامل سابق VANOC CEOاعلام کرد، قصد دارد برای میزبانی بازی های زمستانی در سال 2030 ، دو دهه پس از بیست و یکمین دوره، که به طور مشترک توسط ونکوور و ویستلر برگزار شد، کمک کند.
دولت استانی خاطرنشان کرده است که هرگونه پیشنهاد باید به عنوان یک ابتکار عمل با حمایت مردم آغاز شود، دقیقاً همان طور که دو دهه ی پیش کمیته ی ونکوور به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی تاسیس و توسط Tourism Vancouver, Tourism Whistler و Sport BCبرای آن سرمایه گذاری شد.
برای سال 2030، کمیته ی مناقصه ی ونکوور نیز باید به منظور تأیید حقوق داخلی از سوی کمیته ی المپیک کانادا تصویب شود.
Lisa Beare، وزیر گردشگری، هنر و فرهنگ BC گفت: اگر Furlong و کمیته ی المپیک کانادا، پیشنهاد میزبانی المپیک 2030 را داشته باشند، من منتظر هستم آنها یک پیشنهاد دقیق به استان ارائه دهند.
المپیک زمستانی 2010 نمایشی عالی از قدرت ورزش و جامعه بود. بسیاری از بریتیش کلمبیایی ها از این بازی ها خاطرات خوبی دارند. رویدادهای ورزشی بخش مهمی از گردشگری رویدادهای BC است. BC با موفقیت بسیار، رویدادهای مهم ورزشی بین المللی دیگر، از جمله مسابقات قهرمانی هاکی روی یخ جهان 2019 و مسابقات راگبی هفتگانه ی کانادا را برگزار کرده است. ما همچنین مشتاقانه منتظر 2020 FIBA Olympic Qualifier در ماه جون هستیم.
در سطح شهرداری، کندی استوارت، شهردار ونکوور اعلام کرده است، این موضوع در دادگاه های دولت های فدرال و استان ها مورد پیگیری قرار می گیرد.
استوارت گفت: دولت های ارشد نقش اصلی سازمانی و بودجه ای را در کلیه ی رویدادهای بزرگ بین المللی مانند این بازی می کنند، اما اگر نخست وزیر ترودو و وزیر هورگان تصمیم بگیرند که این کار را انجام دهند، من مطمئناً به آنها خواهم پیوست.
استوارت می گوید، اما به عنوان اولین قدم، برای اینچنین کاری نیاز به حمایت عمومی از ساکنان ونکوور وجود دارد و به همان شکلی که در سال 2010 با یک همه پرسی انجام شد.
در فوریه 2003 ، همه پرسی شهرداری ونکوور در مورد پیشنهاد میزبانی 2010 ، منجر به آراء 64٪ برای تصویب این پیشنهاد شد. همچنان به عنوان یکی از بالاترین میزان مشارکت رای دهندگان در تاریخ شهر باقی مانده است.
برعکس، در نوامبر 2018 ، رای منفی 56 درصدی در کلگری، برنامه های این شهر را برای پیشنهاد بازی های زمستانی 2026 لغو کرد.
از سوی دیگر استوارت برای المپیکی دیگر ابراز تردید کرد، با توجه به اینکه این شهر در حال حاضر دچار بحران مسکن و مواد افیونی شده است.
وی افزود، البته هر اتفاق بزرگ مانند این منافع خالصی برای ونکوور دارد و به ما در رفع چالش هایمان کمک می کند.
در سال 2014 ، کمیته بین المللی المپیک (IOC) سیاست های سازماندهی بازی های خود را اصلاح کرد و پیشنهاداتی را برای سال 2024 به بعد برای استفاده از امکانات موجود، حتی اگر آنها در فاصله ی زیادی قرار داشته باشند، و استفاده از مکان های موقت برای کاهش هزینه ها تشویق کرد.
Furlong گفت: ما شهرت خوب، سابقه ی قابل استناد، اعتماد دوستان، ارتش داوطلبان آموزش دیده، مشاوران عالی و استعداد عمیق را داریم. من معتقدم کمیته المپیک کانادا و IOC از ما استقبال می کنند که مجدداً پیشنهاد بدهیم. و این بار دوم به عنوان میزبان بازی ها، می توانیم جوامع دیگری را در ورای ونکوور، ویستلر، ریچموند و وست ونکوور بگنجانیم، انرژی را گسترش دهیم و از آن سود بیشتری ببریم.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!