Connect with us

کار در کانادا

وصیت نامه و اهمیت نوشتن آن برای شهروندان کانادا

Published

on


کانادا کشوری است که ساختار اقتصادی اش با ایران و بسیاری کشورهای دیگر متفاوت است. به همین دلیل ما باید به رفتارهای اقتصادی خود از جمله طرز فکر، تصمیمات، و عملکردمان در رابطه با دارایی ها، اموال، شغل و خانواده بیشتر توجه کنیم. همچنین ما می بایست با مفاهیم جدید و جدی اقتصادی در این کشور آشنا شده و ضرورت انجام آنها را درک کنیم.


از جمله ی این ضرورت های اقتصادی می توان به وصیتنامه، بیمه ی عمر، بیمه های شخصی دیگر، برنامه ریزی برای بازنشستگی، برنامه ریزی برای حفظ اموال و دارائی ها،
برنامه ریزی برای کم کردن میزان مالیات بر ارث به منظور حفظ دسترنج سال های زندگی خود، اشاره کنیم.
یکی از اصلی ترین روش ها برای حفظ اموال پس از مرگ، وصیت نامه است. دو چیز که می توان گفت در کانادا به طور صد در صد برای همه ی افراد رخ می دهد، مرگ و مالیات است.
و این دو مورد، جزو مواردی هستند که هیچ کس دوست ندارد در موردشان بشنود، و به همین دلیل است که افراد زیادی کارهای مالیاتی شان را خیلی دیر انجام می دهند، و بسیاری افراد نیز بدون وصیت نامه دنیا را ترک می کنند.
مشکل افراد بدون وصیت نامه این است که، علاوه بر ماتم مرگشان که به خانواده وارد می شود، کوهی از مسائل حقوقی، اختلافات فامیلی و روند پیچیده ی اداری نیز به جا می گذارند. به این دلیل که تصمیم گیری در مورد دارایی فرد و چگونگی تقسیم آن به عهده ی دولت گذاشته می شود.
عدم وجود وصیت نامه باعث از هم پاشیده شدن بسیاری از خانواده ها شده است. هزینه های پیش بینی نشده ی مراحل انجام کار، طولانی بودن پروسه ی رسیدگی به پرونده و مراحل اداری که به کندی پیش می رود، تنها بخشی از مشکلاتی است که شما می توانید با داشتن یک وصیت نامه ی ساده و ابتدایی از آنها جلوگیری کنید.
عدم تنظیم وصیت نامه با بهانه هایی همچون دور دیدن مرگ از خود، نبودن وکیل، هزینه ی تنظیم وصیت نامه و نداشتن وقت کافی، بازماندگان را با مشکلات حقوقی بسیاری روبرو می کند، که با کمی فکر به راحتی می توان از آن جلوگیری کرد.
در کانادا با نبود وصیت نامه، اموال فرد متوفی بر اساس قوانین استانی که در آن ساکن بوده است تقسیم می شود، که می تواند با خواسته ی فرد و منافع خانواده اش در تضاد باشد.
توصیه هایی که باید در زمان تنظیم وصیتنامه جدی بگیرید:
* مصلحت مالی همسر و فرزندانتان در آینده را در نظر داشته باشید.
* مالیات و هزینه هایی همچون Probate، Admin، Executionرا در نظر داشته و آن را به حداقل برسانید.
* در طول سال های زندگی، وصیت نامه ی خود را به روز کنید، و تغییراتی مانند اضافه یا کم شدن فردی یا اموالی از زندگی خود را لحاظ کنید.
* دقت لازم برای انتخاب قیم Trustee و اجرا کننده ی وصیتنامه Executor را داشته باشید.
* اطمینان داشته باشید که تصمیم دراز مدت درستی در مورد دارایی هایتان گرفته اید.
* این سند نشان دهنده ی زحمات شما در طول زندگی و روابطتان است و موجب می شود به گذشته نگاه کرده و به آینده
فکر کنید، و در نهایت آرامش خاطر عزیزانتان را فراهم کنید.
و آخرین و مهم ترین نکته این است که مهم نیست شما چند سالتان است، اگر در این کشور کار می کنید و پس اندازی دارید، همسر و فرزندانی دارید، وام و بدهی دارید، کسب وکار دارید، عزیزانی دارید که به شما وابسته اند و با نبود شما دچار مشکل خواهند شد، حساب پس انداز، بازنشستگی یا سرمایه گذاری دارید، حتما برای تنظیم به موقع یک وصیتنامه نه تنها فکر بلکه اقدام کنید .


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!