Connect with us

کار در کانادا

وزیرفدرال کانادا هشدار داد، دریافت کمک های دولتی از سوی افراد فاقد شرایط، کلاهبرداری است

Published

on


برای طرح کمک های اضطراری دولت کانادا، بیشتر از 7 میلیون نفر ثبت نام کرده اند، اما سی بی سی معتقد است، تعداد زیادی از این افراد واجد شرایط نیستند.

یکی از کارمندان اداره ی مالیات کانادا می گوید، من با افراد زیادی برخورد کرده ام که با وجود واجد شرایط نبودن، کمک های نقدی دولت را دریافت کرده اند. به عنوان مثال یک فرد مسن برای خود و دو فرزند معلولش که تحت حمایت دولت هستند، درخواست کمک ماهانه 2000 دلار را ثبت کرده است. هر سه نفر در یک ادرس زندگی می کنند و تاکنون دو بار این کمک را دریافت کرده اند، در واقع 12 هزار دلار به آنها کمک شده است، در حالی که اصلا واجد شرایط دریافت آن نبوده اند.

گروهی دیگر برخی افراد زندانی در شهر تروا ریویه استان کبک بوده اند، که کمک های مالی به صورت چک برای آنها ارسال شده است، که البته مسئولین زندان این چک ها را توقیف کرده اند.

دولت تخمین می زند، هزینه ی کمک های اضطراری در حدود 35 میلیارد دلار باشد، ولی نمی توان مطمئن بود که چه تعداد از این کمک سواستفاده می کنند.

کارلا کوالترو وزیر اشتغال و توسعه محل کار دولت فدرال می گوید، ما معتقدیم اکثر کانادایی ها شریف و صادق هستند، اما روش اجرا و تایید صلاحیت افراد به صورت سریع، راه را برای کلاهبرداری از سوی عده ای باز گذاشته است. الویت دولت این بود که کمک ها هرچه سریع تر به دست میلیون ها نیازمند برسد، پس ریسک انجام این کار را پذیرفت. البته احتمال یک درصد کلاهبرداری را نیز می دهیم که با آنها نیز در اسرع وقت برخورد خواهیم کرد.

وی گفت، راه های زیادی برای مقابله با این سو استفاده ها وجود دارد. با استفاده از سین نامبر می توان پرداخت های موازی و متععد را به راحتی رصد کرد، تا مطمئن شویم هر شخص تنها از یک سیستم کمک نقدی دریافت می کند. راه دیگر در زمان پر کردن اظهرنامه ی سال آینده است، که واقعیت درآمدی هر شخص را به سرعت مشخص می کند.

وی ادامه داد، من بسیاری از این افراد که دست به این کار زده اند را درک می کنم، که می خواسته اند شرایط وخیم اقتصادی خود را بهبود بخشند، ولی به آنها هشدار می دهم که سرانجام این اقدام خوشایند نخواهد بود.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!