Connect with us

کار در کانادا

ورشکستگی شرکت کانادایی FlightHub

Published

on


شرکت اینترنتی FlightHub که از فعال ترین شرکت های فروش بلیط هواپیما و تورهای مسافرتی بود، به دلیل مشکلات اقتصادی به وجود آمده ناشی از ویروس کرونا، اعلام ورشکستگی کرد.

مقر اصلی این شرکت که در سال 2012 تاسیس شد، در مونترال بوده و در آمریکا نیز با نام  JustFly فعالیت می کرد. در طول هشت سال کار این شرکت، به بیش از 5 میلیون مسافر، تورهای مسافرتی به ارزش 3 میلیارد دلار فروخته شده بود. درآمد این شرکت درصدی از مبلغ فروش هر بلیط  هواپیما بود، که از طریق این سایت فروخته می شد.

این شرکت در طول سه سال گذشته بسیار سودآور بوده، اما در پی شیوع ویروس کرونا وضعیت مالی شرکت هر روز بیشتر به فاجعه نزدیک شده است. در طول 2 ماه گذشته میزان سفرهای هوایی بیشتر از 90 درصد کاهش پیدا کرده و این شرکت در طول سه ماهه ی اول سال 2020 ، در حدود 8 میلیون دلار ضرر کرده است. از سوی دیگر هیچ چشم انداز روشنی نیز برای آینده و عادی شدن شرایط پروازهای بین المللی و سفر توریست ها دیده نمی شود. همچنین کلیه بلیط های رزرو شده برای تابستان و پاییز امسال نیز کنسل شده اند، که به این ترتیب درآمد آتی شرکت نیز نامعلوم خواهد بود.

در مدارک ارائه شده به دادگاه، 15 میلیون دلار بدهی این شرکت ثبت شده است، در حالی که کل دارایی های شرکت در حدود 6.4 میلیون دلار می باشد.

این شرکت تاکنون نیمی از کارمندان خود در مونتریال و 90 درصد کارمندانش در آمریکا را اخراج کرده است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!