Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

واکسن کرونا کمتر از یک سال دیگر به بازار عرضه نخواهد شد

Published

on


رئیس اداره ی بهداشت عمومی کانادا اعلام کرد، احتمال تولید واکسنی که از مردم جهان در مقابل ویروس کرونا محافظت کند، در حدود یک سال زمان خواهد برد.


دکتر ترزا تام گفت، دولت و مقامات بهداشت عمومی می بایست برای این مدت برنامه ریزی دقیقی داشته باشند، تا از شیوع بیماری جلوگیری کنند.
گزارش ها نشان می دهند تا این لحظه 7700 نفر در کشور چین، به این ویروس آلوده شده اند. و تعداد جان باختگان از این بیماری نیز به 170 نفر رسیده است.
تاکنون سه مورد از ابتلا به ویروس کرونا در کانادا نیز تایید شده است. دو مورد از این بیماران تحت نظر مقامات بهداشت عمومی انتاریو، و یک مورد نیز در بریتیش کلمبیا تایید شده است.
هر سه ی این مبتلایان اخیرا به چین سفر کرده بودند. دکتر تام با توجه به نظر کمیته ی سلامت و بهداشت مجلس تصریح کرد، که خطر شیوع این بیماری در کانادا، کم است.
وی افزود: امروزه کشورهای جهان در مقایسه با سال های 2002 تا 2004 که شیوع ویروس سارس باعث مرگ 700 نفر شد، از امکانات بهتری برای کنترل بیماری برخوردارند. در حال حاضر اداره ی بهداشت عمومی کانادا بسیار قوی عمل می کند و ظرفیت های آزمایشگاهی، تشخیصی و هماهنگی بین مقامات فدرال و استان ها نیز افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل است که این سه مورد ابتلای به بیماری به سرعت تشخیص داده شد.
تام اضافه کرد، در حال حاضر کشورهای جهان با هم همکاری می کنند، تا بتوانند داروی ضد این ویروس را هر چه سریع تر بسازند، اما فعلا تنها راه درمان بیماری، رسیدگی به مبتلایان و تقویت آنان است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!