Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

والدین از فناوری برای ردیابی موقعیت مکانی فرزند خود استفاده می کنند. آیا این کار قابل قبول است؟

Published

on


تام با پسران 15 و 20 ساله ی خود یک معامله کرده است: آنها مجاز به داشتن تلفن های همراه هستند به شرطی که هیچ چیز در مورد آنها «محرمانه» تلقی نشود.


این پدر تورنتویی، که نامش برای محافظت از حریم شخصی وی تغییر یافته است، می گوید که هر دو پسر بدون شکایت با شرایط موافقت کردند.
تام می گوید، آنها می دانند که به عنوان والدین، ​​ما هرگز کاری را به طور غیر ضروری انجام نمی دهیم و این فقط برای ایمنی آنها است.
به عنوان بخشی از توافق، هر یک از اعضای خانواده برنامه ی Find Friends را نصب کرده اند، یک سرویس موقعیت مکانی که به کاربران امکان می دهد، در هر لحظه موقعیت مکانی دوستان و خانواده ی خود را بدانند. تام از آن برای ردیابی پسران خود استفاده می کند، اما این فقط برای اطمینان از ایمنی آنهاست.
تام می گوید این امر به او اجازه می دهد نگرانی های پدرانه ی خود را بدون هیچ گونه مزاحمت در زندگی اجتماعی پسرش تعدیل کند. من کاملاً مطمئن هستم که آنها می دانند که این فقط به دلیل عشق و نگرانی استفاده می شود، و از سویی این احساس امنیت را به آنها می بخشد، که می دانند که اگر مشکلی پیش آمد، می توانند پیدا شوند.
تام تنها نیست. در یک نظرسنجی در سال 2016 مشخص شد، 16 درصد از والدین با فرزندان بین 13 تا 17 سال، موقعیت مکانی آنها را ردیابی می کنند.
Sara Dimmerman روانشناس می گوید، ردیابی به طور فزاینده ای رواج دارد، اما همه کودکان به اندازه ی فرزندان تام رضایت ندارند. بعضی از بچه ها با این ایده که والدین همواره در حال مشاهده آنها باشند مخالفند و والدین باید برای آن آماده شوند.
وی گفت: شما در معرض خطر مبارزه با کسانی که دوستشان می دارید قرار می گیرید، زیرا نمی خواهند تماشایشان کنید، و احساس می کنند به آنها اعتماد ندارید. چنین
احساساتی می تواند باعث درگیری بین شما و فرزندتان شود.
در اینجا، Dimmerman و Vanessa Lapointe متخصص والدین، مزایا و معایب ردیابی را توضیح می دهند. و اینکه چگونه می توانید با فرزندتان رابطه ای بر پایه ی اعتماد ایجاد کنید، حتی اگر آنها را ردیابی می کنید.
مزایا و معایب
اینکه با لمس یک دکمه بفهمید فرزند شما در کجا قرار دارد می تواند بسیار آرامش بخش باشد، به خصوص برای والدین مضطرب.
Lapointe می گوید، برنامه های ردیابی، به ویژه
برنامه هایی که به فرزندان نیز اجازه می دهند موقعیت مکانی والدین خود را ببینند، می توانند در احساس کلی ارتباط با هم، نقش داشته باشند.
اما اگر شما تلفن خود را همراه نداشته باشید یا اگر برنامه به درستی کار نکند، ممکن است اضطراب شما به دلیل عدم آگاهی از مکان فرزندتان افزایش یابد.
اما مانند هر چیز دیگری، برنامه های ردیابی نیز
می توانند به روش های ناسالم استفاده شوند. مفهوم ردیابی نیز می تواند باعث ایجاد شکاف بین شما و فرزندتان شود، به خصوص اگر به دلایل بدخواهی یا از عصبانیت یا عدم اعتماد، فرزندتان را ردیابی می کنید.
چگونه بین خود و فرزندتان اعتماد ایجاد کنید
به گفته ی Lapointe، یکی از مواردی که باید قبل از ردیابی فرزند خود در نظر بگیرید، قصد شما است.

هدف شما از استفاده از این نوع فناوری چیست؟ اگر جاسوسی از بچه هایتان باشد، این نوع از مراقبت، هرگز به خاطر روابطی که با فرزند خود دارید، خوب نخواهد بود.
به همین دلیل بسیار مهم است که رضایت فرزندتان را قبل از شروع ردیابی آنها دریافت کنید. البته نه با تهدید کردن آنها.
اگر والدینی دلیل خود را برای این کار توضیح داده باشد، و نوجوان رضایت دهد و ببیند که آنها می توانند به صورت عادی به کارهای روزمره ی خود ادامه دهند، در این صورت در رابطه تأثیر منفی نخواهد گذاشت.

Dimmerman می گوید، درنهایت، اینکه آیا فرزند شما قابل اعتماد هست یا نه، به عملکردهایی که در طول دوران کودکی از آنها الگوبرداری کرده اند بستگی دارد. الگوی گفتن حقیقت، اگر حتی شما دروغ های سفید بگویید، فرزندانتان نیز همین کار را خواهند کرد.

نگرانی های حریم خصوصی
برخی از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی وجود دارد که می تواند همراه با استفاده از برنامه ها یا دستگاه های ردیابی باشد.
هر برنامه ی ردیابی ای به طور بالقوه داده های مربوط به موقعیت مکانی شخص را، نه فقط برای خود و او و نزدیکانش، بلکه برای ارائه دهندگان سرویس نیز ثبت می کند.
از داده های ردیابی می توان برای فهمیدن مسیرها و عادات متداول شخص استفاده کرد. این اطلاعات به طور بالقوه می توانند، به شرکت های تبلیغاتی یا سایر اشخاص ثالث علاقمند، مانند شرکت های بیمه فروخته شوند.
استفاده از ردیاب ها بطور منظم می تواند یک پایگاه داده از عادات حرکتی شما ایجاد کند ، که به طور مثال دقیقاً نشان می دهد چه موقع از خانه خود خارج می شوید. و در صورت هک شدن این اطلاعات، این داده های حساس به مجرمان اجازه می دهد تا دریابند که چه موقع بهترین زمان برای سرقت از منزل شما است.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!