Connect with us

کار در کانادا

هک شدن نرم افزار مک دونالد در کانادا توسط هکرهای موسوم به Hamburglar

Published

on


سفارش غذا از طریق نرم افزارهای مختلف به نظر راه مطمئنی برای دریافت آنچه می خواهید می باشد. برای طرفداران Golden Arches، مک دونالد کانادا این امکان را برای شما فراهم آورده که با گوشی تلفن همراه و از طریق نرم افزار این شرکت، غذای خود را سفارش دهید. ولی به تازگی هکرهایی موسوم به «Hamburglar» این نرم افزار را هک کرده و با اکانت دیگران غذا سفارش می دهند.


پیش از این نیز مواردی از این دست دیده شده که هکرها با استفاد از اکانت و شماره حساب افراد، حتی در دیگر استان ها، سفارش غذا می دهند.
Patrick یکی از قربانیان این حادثه است. هکرها با استفاده از اکانت او غذایی به ارزش 2,000 دلار در حوالی مونترآل سفارش داده اند. مشابه این اتفاق برای Patty نیز افتاده است. هکرها از لاوال در استان کبک از طریق حساب او 100 دلار غذا سفارش داده اند.
این اتفاق برای چند فرد دیگر نیز افتاده، و ظاهرا هکرها از جایی در کبک این اتفاقات را کنترل می کنند. این مشتریان تجربه خود را در توئیتر به اشتراک گذاشتند و مک دونالد نیز به آنان پاسخ داده است. این شرکت از آنان خواست در ساعات مشخص شده با شرکت تماس بگیرند، تا شرکت با کسب اطلاعات بیشتر مشکل آنان را برطرف کند.
Ryma Boussoufa، سخنگوی مک دونالد کانادا، در ایمیلی خاطرنشان کرد مشکلات پیش آمده در این زمینه بررسی می شوند تا از امنیت نرم افزار مطمئن شویم.
وی به مشتریان پیشنهاد کرد از پسوردهای قوی برای حساب خود استفاده کنند و به هیچ عنوان آن را در اختیار دیگران قرار ندهند. وی همچنین افزود اگر متوجه معاملات غیرمجاز شدید، حساب بانکی خود، که هزینه را می پردازد مسدود کنید. Ryma خاطر نشان کرد در برخی موارد کوپن هایی برای اثبات حسن نیت به قربانیان این حادثه ارائه می شود.
کمپانی مک دونالد در توئیتر اظهار داشت هیچ یک از پسوردهای کاربران در سیستم این شرکت ذخیره نمی شود.
مک دونالد سابق بر این، از این نرم افزار برای اهداف تبلیغاتی استفاده می کرد و از طریق آن سیب زمینی سرخ شده، چیزبرگر و قهوه رایگان به مشتریان ارائه می داد.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!