Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

هنگام خرید لاستیک در زمستان، تا چه حد باید به آن نماد دانه ی برف اعتماد کنید؟

Published

on


حالا که زمستان به ما نزدیک است، شما به احتمال زیاد به دنبال خرید لاستیک های برفی، برای وسیله ی نقلیه ی خود هستید، به هر حال از هر چهارکانادایی، سه نفر باید آنها را بر روی اتومبیل خود سوار کنند. آیا این آمار به نظرتان زیاد است؟ با ما همراه باشید.


در بریتیش کلمبیا ، 64 درصد از رانندگان از لاستیک های زمستانی استفاده می کنند، این رقم در سال 2014 تنها 38 درصد بود. آمار در سراسر کشور به این صورت است:
آلبرتا: 70 درصد، از 45 درصد سال 2014
Saskatchewan and Manitoba: 60 درصد، از 39 درصد سال 2014
اونتاریو: 69 درصد، از 56 درصد سال 2014
کبک: 100 درصد
Maritimes: 94 درصد، از 73 درصد در سال 2014
کانادا: 76 درصد، از 58 درصد سال 2014
به وضوح، کانادایی ها به لاستیک های زمستانی احتیاج دارند. نماد دانه ی برف یا 3PMSF ، به احتمال زیاد به آنها کمک می کند تا لاستیک های تمام فصل یا مخصوص همه ی انواع هوا را، از لاستیک زمستانی که مخصوص دمای پایین تر از 7 درجه سانتیگراد، یا خیلی خیلی سردتر هستند، تشخیص دهند.
آیا در شهر شما صبح ها هوا منفی 30 درجه سانتیگراد است؟ برای لاستیک های زمستانی شما نباید مشکلی ایجاد شود. در واقع ، به جای فکر کردن به لاستیک های زمستانی فقط به عنوان لاستیک برفی، شما ممکن است بخواهید به عنوان لاستیک های مخصوص هوای سرد، فکر کنید. TRAC پیشنهاداتی برای شما دارد.
این نماد تنها حداقل ها را به شما می گوید. و دقیقا تضمین می کند که کشش این لاستیک های زمستانی، حداقل 10 درصد برتر از لاستیک های مخصوص تمام فصول است، که از طریق تست ASTM F1805 توسط Transport-Canada، تأیید می شوند. («ASTM» مخفف American Standard Test Method است.) بله درست خوانده اید، تنها 10 درصد عملکرد بهتر!
Sylvain Légaré ، کارشناس خودرو در CAA-Quebec، یادآور می شود، که این نماد در مورد عملکرد برتر در دماهای پایین چیزی نمی گوید. در حقیقت ، برخی از لاستیک های کامیون مخصوص تمام فصول با آج های تهاجمی می توانند، نماد Three-Peak Mountain Snowflake را داشته باشند، حتی اگر آنها انعطاف پذیری لاستیک های مخصوص هوای سرد را در هنگام پایین آمدن دما، نداشته باشند.
علاوه بر این، این آزمایش در سطوح برفی کوبیده شده ی متوسط ​​انجام می شود و فقط در یک خط مستقیم شتاب می یابد.
در مورد شتاب بر روی یخ، که در شهرها رایج تر است، یا مثلا بر روی 80 سانتی متر برف پودری که 10 روز پیش در کلگری بارید، هیچ چیز گفته نشده و یا آزمایش نشده است.
Barry Yutronkie ، مدیر عملیات TRAC می گوید: اما صبر داشته باشید، یک روش جدید آزمایشی در حال انجام است، بخشی از تلاش ها برای ایجاد یک استاندارد ISO، که فشار لاستیک را روی یک سطح یخی اندازه گیری کند.
Yutronkie توضیح می دهد: بسیاری از لاستیک های موجود در بازار امروز در سطحی نزدیک به 130٪ بهتر از لاستیک های تمام فصل هستند، بنابراین بین لاستیک هایی که حداقل ها را رعایت می کنند و آنهایی که در سطوح بالاتر کار می کنند، فاصله کاملی وجود دارد.
اما شما نیز باید برای خرید لاستیک زمستانی عجولانه عمل نکنید، تا بتوانید بهترین لاستیک را با بهترین قیمت بخرید. ما هفته ها، حتی ماه ها برای خرید یک ماشین جدید وقت صرف می کنیم و با مقایسه ی مدل ها، گزینه ها، خواندن نقدها به نتیجه ی مطلوب می رسیم، چرا نباید نیمی از این تلاش را برای خرید تنها چیزی که ماشین را به خوبی در جاده حفظ می کند، انجام دهیم؟
بهترین توصیه برای تایرهای مخصوص هوای سرد، که می توانیم به شما ارائه دهیم؟ اول از همه، اینکه چهار لاستیک زمستانی به طور متوسط ​​40000 کیلومتر و یا سه تا چهار سال کار خواهد کرد. از طرفی شما به چهار لاستیک زمستانی احتیاج دارید نه دو تا.
در غیر این صورت، شما بر پایداری وسیله نقلیه خود و در دراز مدت، بر تمامیت سیستم های کشش وسیله نقلیه خود، تأثیر خواهید گذاشت. قبل از رسیدن به تاریخی که قانونا باید لاستیک ها را عوض کنید، برای خرید اقدام کنید و چند مدل متناسب با نیاز خود را پیدا کنید. Sylvain Légaré از CAA-Quebec، برخی از معیارها را اعلام کرده است:
با چه مدل اتومبیلی رانندگی میکنید؟ یک ماشین کوچک، یک اتومبیل اسپورت، یک SUV متوسط ​، یک وانت غول پیکر؟
کجا رانندگی می کنید؟ در شهرها، در بزرگراه، در جاده های محلی، همه ی موارد فوق؟
چگونه رانندگی می کنید، و بر روی چه چیزی؟ برف؟ برف کوبیده شده؟ یخ؟ یخ سیاه؟ آیا شما بکسل می کنید؟
به طور متوسط ​​چند کیلومتر «رانندگی زمستانی» دارید؟
چقدر می خواهید هزینه کنید؟
Légaré توصیه می کند، از لیست خرید خود هر مدلی را که مطابق با هیچکدام از معیارهای شما نیست، خط بزنید، سپس سایر موارد مورد نیاز برای لاستیک خود را در اولویت قرار دهید، چون متاسفانه لاستیک های زمستانی، نمی توانند
همه ی آن ها را پاسخگو باشند. لاستیک های با ماندگاری بیشتری را انتخاب کنید.
بنابراین ، بهترین تایر کدام است؟
عجب سوالی. این مانند این است که بپرسید بهترین اتومبیل چیست؟ پاسخ ساده ای وجود ندارد. هرچند برای شروع، پنج توصیه ی برتر به طور خاص عبارتند از:
Cooper Discoverer True North (score of 70)
Hankook Winter i*Cept iZ2 (70)
Continental Winter Contact SI (69)
Michelin X-Ice XI3 (68)
Nokian Hakkapeliita R3 (68)


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!