Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

هم اکنون در تمام ایستگاه های SeaBus و SkyTrain گیت های هندز فری برای کسانی که نمی توانند کارت Compass را روی دستگاه بزنند، موجود است

Published

on


All SeaBus and SkyTrain stations now have hands-free accessibility for those who can’t tap a Compass card

زمانی که TransLink ایده ی گیت های دریافت کرایه در ایستگاه های SkyTrain و SeaBus را در سال 2016 معرفی کرد، اکثر ونکووری ها راضی نبودند.
در حالی که قبلا تمام مسافرین از سیستم بر پایه ی اعتماد استفاده می کردند، بسیاری نگران بودند که گیت های کرایه باعث شود برخی از افراد دارای معلولیت نتوانند از این سرویس استفاده کنند.
نگرانی ها به این دلیل بود که موانع جدید، استقلال کسانی را که نمی توانند کارت Compass را بر روی دستگاه بزنند، محدود می کند. کسانی که به دلیل محدودیت هایشان نرخ بیکاری در آنها 6 درصد از افراد عادی بالاتر است.
Molly Millar مدیر توسعه کسب و کار Hyperlight در خط ونکوور گفت: گیت های هندزفری که افراد دارای معلولیت می توانند از آن عبور کنند همه جا مورد استفاده است، راه حل های فناوری بی سیم برای موانع فیزیکی مانند درب ها، دکمه های آسانسور و دکمه های تقاطع وجود دارد. خوشبختانه TransLink نیز راه حل خود برای عبور از گیت ها را ارائه داد.
این تکنولوژی از تراشه های RFID با فرکانس بالا استفاده می کند که در یک کارت با همان اندازه و شکل کارت های Compass کار گذاشته می شوند. با نزدیک شدن فرد به گیت کرایه، سنسورهای نصب شده در نزدیکی مانع، کارت را اسکن و هویت آنها را تأیید می کند، پلت فرم Hyperlight پیامی به سیستم های TransLink برای باز کردن گیت ارسال می کند. پس از گذر فرد، یک سنسور در طرف دیگر، در های گیت را می بندد.
برای پیاده سازی این برنامه 9 میلیون دلار هزینه شده که از محل 740 میلیون دلار سرمایه ی صندوق زیربنایی حمل و نقل عمومی گرفته شده است. نیمی از پول از دولت فدرال، 33 درصد از دولت استانی و 17 درصد ازسوی TransLink تامین شده است .
با موفقیت راه حل SkyTrain برای گیت ها، این شرکت اکنون به دنبال راه های دیگری برای کمک به تبدیل ونکوور به یک شهر هوشمند تر است.
Millar می گوید: چیز فوق العاده این است که پروژه ی گیت کرایه ما را مجبور کرد ند به شهرو حمل و نقل عمومی نگاه کنیم و بفهمیم که آنها پر از موانع فیزیکی هستند که سفر را برای افراد دارای معلولیت غیرممکن می کنند و برای افراد عادی نیز این ناراحت کننده است .


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!