Connect with us

اخبار ونکوور و بی سی

هفت مورد درباره ی Fitness و استفاده از سالن های ورزشی

Published

on


در این مقاله سعی داریم به سوالاتی که اغلب افراد در رابطه با فیتنس دارند، پاسخ بدهیم.
آیا ورزش دراز و نشست باعث کوچک شدن شکم می شود؟
درست است که ورزش دراز و نشست باعث تقویت عضلات شکم می شود، اما به از بین بردن چربی‌های شکم کمکی نخواهد کرد. در هنگام ورزش، چربی سوزی در کل بدن رخ می دهد نه در ناحیه ای خاص. برای از بین بردن چربی شکم بهتر است تمرینات کاردیو انجام دهید، با یک برنامه ی بدنسازی به طور منظم پیش بروید و از همه مهم تر مدل تغذیه ی خود را بهبود دهید.


آیا خانم ها برای جلوگیری از حجیم شدن عضلاتشان ، باید از وزنه های سبک استفاده کنند؟
بدن خانم ها آنقدر تستوسترون ندارد، تا بتواند باعث حجیم شدن عضلاتشان، به طور مثال به اندازه ی آرنولد شود. بلند کردن وزنه های سنگین به کم کردن وزن در خانم ها کمک کرده و فرم گیری بدن را افزایش می دهند.
آیا زیاد عرق کردن، نشان دهنده ی خوب تمرین کردن است؟
ممکن است با تعریق زیاد پس از تمرین حس فوق العاده ای از خوب تمرین کردن داشته باشید، اما هیچ ارتباط منطقی بین تعریق زیاد و جدی تمرین کردن وجود ندارد.
آیا برای رشد عضلات باید درد را تحمل کنیم؟
بین سختی کشیدن و درد کشیدن تفاوت وجود دارد. همواره پس از یک تمرین سخت ممکن است کمی حس درد در عضلات خود حس کنید. اما اگر در حین انجام دادن حرکات ورزشی با درد عضلاتتان مواجه شدید، ممکن است نشانه ی آسیب به عضلات باشد. دردی که تا دو روز بعد از انجام تمرینات ادامه داشته باشد، ممکن است نشانه ی صدمه ی جدی به عضلات باشد.
آیا تمرینات کششی قبل از انجام تمرینات ورزشی، از ایجاد آسیب ها جلوگیری می کند؟
تحقیقات نشان می دهند حرکات کششی قبل از تمرین نه تنها از آسیب ها جلوگیری نمی کنند، بلکه حتی ممکن است احتمال ابتلا به صدمات را افزایش دهند.
اما حرکات کششی پس از تمرین، از کوفتگی عضلات جلوگیری می کنند. بهتر است قبل از شروع تمرینات با کمی پیاده روی تند و یا بالا و پایین پریدن، بدنتان را گرم کنید.
آیا انجام تمرینات کاردیو با شدت کمتر، باعث می شوند چربی ها بهتر بسوزند؟

در انجام تمرینات دستگاه های کاردیو مثل تردمیل و دوچرخه ی ثابت، برای کم کردن وزن، هیچ تفاوتی بین شدت کمتر و بیشتر وجود ندارد. چربی سوزی به معنای سوزاندن کالری است. پس هرچه شما بیشتر تمرین کنید، کالری بیشتری می سوزانید.
آیا استفاده از دستگاه ها ایمن تر از وزنه های آزاد است؟
بسیاری از افرادی که به بدنسازی رو می آورند، استفاده از دستگاه ها را به وزنه های آزاد ترجیح می دهند، زیرا معتقدند آنها فرم بدن را اصلاح کرده و باعث آسیب رسیدن به عضلات نمی شوند.
اما دستگاه ها نیز می توانند بسیار آسیب رسان باشند. تنظیم اشتباه طول و ارتفاع برای وزنه های سنگین و استفاده از عضلات اشتباه برای کشیدن و یا هل دادن، از جمله مواردی هستند که می توانند باعث آسیب جدی به عضلات و مفاصل شما بشوند. چه در هنگام استفاده ازدستگاه ها و چه در زمان استفاده از
وزنه های آزاد، حتما با یک مربی متخصص مشورت کنید.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!