Connect with us

کار در کانادا

هزینه ی بیمه ی رانندگان بریتیش کلمبیایی، 42 درصد بیشتر از آلبرتایی هاست

Published

on


در گزارشی که اخیرا از سوی دفتر بیمه ی کانادا IBC منتشر شده، مشخص شد هزینه ی بیمه ی رانندگان بریتیش کلمبیایی بسیار بیشتر از همسایگان شرقی شان می باشد.

بنابر این گزارش که از سوی شرکت حسابداری MNP واقع در کلگری منتشر شد، رانندگی در ساحل غربی خیلی هزینه ‌‌بر تر از رانندگی در آلبرتاست. بیمه ی رانندگان تنها شرکت بیمه ی بریتیش کلمبیا، 42 درصد بیشتر از آلبرتا است. این نتایج با بررسی بیمه ی صادر شده برای 14 راننده با اتومبیل یکسان و همان میزان پوشش بیمه ای در دو استان، به دست آمد.
برخی از این نمونه ها را مقایسه می کنیم، برای مثال یک راننده ی 49 ساله برای اتومبیل فورد F-150 مدل 2014 خود، برای حق بیمه ی یک ساله باید در سوری 573 دلار بیشتر، در مقایسه با شهرهای آلبرتا بپردازد.
در نمونه ای دیگر میزان حق بیمه ی راننده ی یک هوندا سیویک مدل 2008 با دو سال تجربه ی رانندگی، در سوری 4319 دلار و در کلگری 800 دلار کمتر است. در نظر داشته باشید که پوشش بیمه در هر دو استان یکسان است. نایب رییس IBC می گوید، این تفاوت قیمت به دلیل فروشنده ی بیمه ی متفاوت است، که نشان دهنده ی قیمت انحصاری بیمه در بریتیش کلمبیا می باشد.
پیش از این نیز در یک برنامه ی تلویزیونی به این موضوع پرداخته شده بود، که یک موتور سوار که از آلبرتا به اوکاناگان بریتیش کلمبیا رفته بود مشاهده کرد، حق بیمه ی یک ساله ای که قبلا 350 دلار بود، در این شهر به قیمت 2200 دلار به او فرخته شد. سخنگوی ICBC در این باره گفت، تفاوت شکل زمین که تغییر ارتفاع زیادی دارد می تواند باعث تصادف بیشتری نسبت به آلبرتا شود، همچنین در مناطق با جمعیت بیشتر، ضریب خطر بالاتر است و دیگر اینکه پوشش بیمه ی پزشکی، 6 برابر بیشتر از آلبرتاست. مسئولان استانی نیز بر این باورند که سیستم بیمه ی خصوصی هزینه ی بالاتری دارد. در تمامی استان ها به ویژه آلبرتا، به تدریج بیمه گران خصوصی نرخ های خود را تا 30 درصد بالا می برند. اما آنها موافق این نیز هستند که نرخ ها برای افراد بسیار بالا است، و سعی در پیدا کردن راه حلی مناسب دارند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!