Connect with us

سفر و جاذبه های گردشگری ونکوور و استان بی سی

نگرانی نخست ‌وزیر بریتیش کلمبیا، از سوء استفاده ی آمریکایی ‌ها از معافیت مرزی

Published

on


جان هورگان نخست‌ وزیر بریتیش کلمبیا نگرانی شدید خود در مورد حضور آمریکایی ها برای گذراندن تعطیلات دراین استان، را ابراز کرد.

هورگان گفت، از نمایندگان مجلس و رهبران محلی کل استان درباره ی حضور آمریکایی‌ ها در مناطق مختلف شنیده است، که از معافیت عبور از مرز سوء استفاده کرده و برای گشت گذار به این استان وارد شده اند. بر اساس معافیت های جدید ساکنان ایالت آلاسکا می توانند وارد کانادا بشوند. به گفته ی مردم تعدادی از ماشین ها با پلاک ایالت واشنگتن در مراکز گردشگری مترو ونکوور از جمله گراوس گرایند، مشاهده شده اند.

هورگان گفت، گزارشات مشابهی نیز از کارکنان دولتی در ساحل غربی ونکوور آیلند شنیده است، که ماشین هایی با پلاک تگزاس و کالیفرنیا، در برابر یکی از مغازه‌های پورت رنفرو دیده شده اند. اگر می خواهید به آلاسکا بروید، نباید از پورت رنفرو عبور کنید.

مردم بریتیش کلمبیا در مورد عدم مقابله ی مسئولان آمریکایی با کووید-19 نگران هستند، که تعداد مبتلایان در این کشور بسیار بالا است. به طوری که ماه ها پس از شروع پاندمی، آمریکا رکورد جدیدی از موارد قطعی کووید-19 ثبت کرد و 50203 نفر در یک روز به بیماری مبتلا شدند. تاکنون بیش از 128 هزار آمریکایی نیز در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

هورگان می گوید، ساکنان آلاسکا باید بتوانند به محل سکونت خود بازگردند، اما می بایست از گردشگری و طی مسیر اضافی در سفر خود اجتناب کنند.

هورگان در مورد این مساله با کریستیا فریلند معاون نخست ‌وزیر صحبت کرده و ابراز امیدواری کرد  فریلند نگرانی ‌های ساکنان بریتیش کلمبیا را به مسئولان وزارت امور خارجه آمریکا انتقال دهد.

او همچنین از دولت فدرال درخواست کرد محدودیت های فعلی مرزی تا 21 جولای حفظ شوند و مرز برای سفرهای غیرضروری بسته بماند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!