Connect with us

کار در کانادا

نگاه سرمایه گذاران به کانادا پس از غروب نفت شل در ایالات متحده

Published

on


پنج سال است که سرمایه گذاران عمومی از نفت و گاز کانادا دوری می کنند، اما متخصصان می گویند این مساله به دلیل رکود در بخش نفت شِیل ایالات متحده به زودی تغییرمی کند.


در ماه های اخیر نگرانی سرمایه گذاران در مورد میزان محصول چاه های حفر شده نفت شیل و گاز است که هزینه آن کمتر از آنچه تبلیغ شده می باشد، و هزینه زیادی که صرف حفر چاه می شود افزایش یافته است.
این موقعیت به نوعی یادآور روغن نفتی کانادا است، جایی که تولید کنندگان کوچک و بزرگ در سال های اخیر مجبور شدند مخارج را کمتر کنند، برخی مشاغل را حذف کنند، نقشه حفاری ها را بیاورند و سرمایه گذاران را متقاعد کنند که با وجود کاهش قیمت نفت و تاخیر در صادر کردن خط لوله ها، این سرمایه گذاری همچنان پرمنفعت است.
اما برخی مدیران و متخصصان سرمایه گذاری معتقدند وضعیت کمپانی های نفت و گاز کانادا بهتر از رقبایشان در ایالات متحده است و سال آینده سرمایه گذاران بیشتری را به خود جذب می کنند.
اگر سرمایه گذاران عمومی و بودجه های بلند مدت، مانند صندوق سرمایه گذاری مشترک، به بخش روغن نفتی کانادا بازگردند، شاهد تغییر شگرفی خواهیم بود.
Bloomberg news گزارشی منتشر کرد که در آن بودجه کمپانی های نفت و گاز ایالات متحده نسبت به سهام سال گذشته 70% کاهش داشته است. همچنین در سال 2019، تنها 1.3 بیلیون دلار آمریکا سود داشته اند که کمترین مقدار از سال 2006 است، بیشترین سود در سال 2006 و با مبلغ 30 بیلیون دلار آمریکا بود.
یکی از جذابیت های بازار کانادا این است که سرمایه گذاران به دنبال ارزش های ژرف هستند و کمپانی های کلگری این ویژگی را دارند. به علاوه، کمپانی های ماسه های نفتی می توانند ثابت کنند که محصولاتشان طی سال کاهش سریعی ندارد، در حالی که نفت شیل سرازیری سریعی را هرساله تجربه می کند.
البته همچنان صادرات سه خط لوله کانادا تاخیر دارد و سرمایه گذران در مورد این تاخیرها در آینده نگران می باشند.
بازگشت سرمایه گذاران عمومی به کانادا همچنین سبب توجیه متخصصان انرژی نیز میشود، برخی از آنها سالها صبورانه سکوت کردند و به انتظار یک جهش یا سرمایه گذاری بودند، تا ارزش کاهش کم محصولات نفتی و گازی از تشکیلات زمین شناسی مانند ماسه های نفتی را ذکر کنند.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error

این سایت رو دوست دارید؟ پس به بقیه هم معرفی کنید

error: Content is protected !!